Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez becsületsértésnek vagy...

SN1PERBOY kérdése:

Ez becsületsértésnek vagy személyi jogok megsértésének számit?

Figyelt kérdés

Én és az osztálytársam írtunk egy tanár rap-et és én rap-eltem és én raktam fel a videót Youtube-ra...a videóba csak 1 kél volt az én logo-m és csak alá tettem a zenét...nem hangzik el a tanároknak a teljes neve de az igen hogy mit tanít és a tulajdonsága a tanárnak.

Nagyon fontos lenne ha valaki segítene!

Itt a link a zenéhez :

[link]



2017. máj. 13. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem becsületsértés mert nem hangzott el a vezetéknév és azt sem tudjuk hogy melyik iskoláról van szó.Egyébként a tanárok szeretik az ilyen vicces dolgokat pl.láttam már olyat hogy egy osztályban a diákok beöltöztek egy-egy konkrét tanárnak úgymond mint egy "karikatúra"felnagyították egyes tulajdonságaikat,és ők is nevettek rajta.Viszont a te rapedben lehet hogy sértő hogy valami ilyesmi hogy"nincsenek önálló gondolatai" meg talán még volt egy ,de attól függ a tanárnő mennyire sértődős meg hogy milyen a tanári kar légköre.
2017. máj. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a tanárok konkrétan felismerhetőek lennének, teljes névvel, konkrét iskolával megnevezve akkor egy becsületsértési tényállást meg lehetne állapítani, de szerintem ez a kis zene inkább szórakoztató, nem más megalázására készült, úgyhogy nem kell aggódnotok.


Egy kis útmutató a becsületsértés tényálláshoz (hiteles helyről ollózva):


Megvalósítja a becsületsértés vétségét az, aki – a rágalmazás esetén kívül – mással szemben


a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy

nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. E bűncselekményért felel az is, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.


A becsületsértés elkövetési magatartása

A becsületsértés kiegészítő jellegű bűncselekmény a rágalmazáshoz képest, azaz abban az esetben kerül megállapításra, ha a rágalmazás valamely feltétele hiányzik.


Így ha az elkövető nem tényt állít, vagy tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, hanem egyéb kifejezéssel vagy sértő cselekménnyel csorbítja a sértett becsületét, emberi méltóságát, úgyszintén, ha ez vagy a tényállítás nem egy harmadik személy előtt, hanem a sértettel szemben valósul meg, akkor becsületsértés megállapításának van helye.


Becsület csorbítására alkalmas minden olyan kifejezés, mely az emberi méltóságot sérti, tehát lealacsonyító értékítéletet tartalmaz. Nincs jelentősége annak, hogy minderre milyen formában – például vicc, történet vagy kérdés – kerül sor. Ilyennek minősül, ha a sértettet hülyének, idegbetegnek, lopósnak, verekedősnek titulálják.


A becsület csorbítására alkalmas egyéb cselekmény minden olyan megszégyenítő, lealacsonyító tevékenység lehet, amely nem kifejezés és nem valósítja meg az alább jellemzett tettlegességet. Ebben a körben például a testrész mutogatása, valamely jellegzetesség utánzása, kifigurázása jöhet szóba.

2017. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A rapnek nem az lenne a feladata, hogy lejárass másokat. Mond, ki idegesíti föl a másikat jobban, ti a tanárokat, vagy a tanárok titeket? S ezek után miért nektek áll feljebb? Szerinted normális, ha egy 36 éves tanárnak egy 17 éves visszaszólogat, miközben tudja a srác, hogy ha ő egy percig sem viselné el azt, amit ő tanúsít egy felnőtt emberrel szemben? Mond, ha te nem viseled el, ő miért viselje? S miért ne tegye meg veled, amit te tennél a helyében? Ha elfelejted miért kell jónak lenned, csak olvasd el ezt a szöveget emlékeztetőül.
2017. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Gratulálok! Nagyon tehetséges vagy, és gyönyörűen ejted ki a szavakat!!! Ritka kincs ez a tulajdonság, komolyan!


Tartsd meg eme szokásodat.

2017. máj. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első: szalagavatón mi is beöltöztünk tanároknak,és kicsit kifiguráztuk őket,a szokásaikat,szójárásaikat használtuk,de nem bántóan. Az ofő tudott róla,jóvá is hagyta,ellenőrizte a szöveget is. És mégis volt egy tanárnő aki a szalagavatón sírva fakadt,kiborult,hogy hogy lehettünk ilyen köcsögök,ez neki szégyen volt,stb.

Pedig tényleg semmi bántó nem volt benne.

Többi tanárról sokkal "durvább" volt, és azok mégis röhögtek rajta.

2017. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon jó, nem ismerem őket,de így is vicces volt. Számomra csak az eleje volt kicsit bántó és negatív, a Peti és Andi rész. De a többi nagyon jó volt és egyáltalán nem bántó.
2017. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nem merít ki semmilyen büntetőjogi kategóriát. Kezdő amatőr, de jópofa. Nyugi, semmi gáz nincs.
2017. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt és aki meghallgatta , köszönöm hogy szántatok rám időt !

Csak azérz írtam ki mert az iskola fel akar jelenteni.

De azt mondták hogyha magamtól kiiratkozok akkor nem lesz semmi baj.

De nem biztos hogy a másik iskola átvesz erre az 1 hónapra .

Akkor szerintetek érdemes lenne belemenni ebbe a feljelentős dolgokba ?

Kinek lenne nagyobb esélye?

Nekem vagy a tanároknak ?

2017. máj. 14. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ez nem így megy. A becsületsértés és a rágalmazás magánindítványból indul. Az jobb esetben több hónap (év) mire eljut a bíróságig, és lesz belőle egy tárgyalás. Nyugi, csak rád akarnak ijeszteni. Nem kell beszarni.
2017. máj. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ha lesz esetleg belőle valami akkor kinek lenne nagyobb esélye ?
2017. máj. 15. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!