Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A versenytilalmi megállapodás...

A versenytilalmi megállapodás ilyen esetben mennyire szabályos?

Figyelt kérdés

9 napig dolgoztam egy cégnél, próbaidő alatt felmondtam.

Külön versenytilalmi megállapodás nem volt, de a munkaszerződésben volt egy pont, miszerint a munkaviszony megszűnését követő 24 hónapig nem helyezkedhetek el hasonló tevékenységet folytató cégnél. Ezért külön ellentételezés nem jár, legalábbis semmi nem utal erre a szerződésben.

Szóval most ha jól értem, ha olyan cégnél találok munkát, ami hasonló tevékenységet folytat, mint ahol 9 napig dolgoztam, akkor nem helyezkedhetek el ott, mert az előző munkahelyemen megtiltotta? Ebben az esetben nem kéne valami ellentételezésnek járnia? Csak mert, ha van egy szakmám és a szakmámon belül helyezkedek el, elég esélyes hogy ez olyan cégnél fog történni, amelyik hasonló tevékenységet folytat. Nonszensz szerintem. Tudom, nem kellett volna aláírni a szerződést, de már nem tudok mit tenni ellene.

Ilyen esetben választanom kell, hogy vagy az utcára kerülök, vagy olyan munkát keresek, ami nem a szakmám?

Egyébként nem volt valami békés a felmondás, nyilván ezért is történt meg 9 nap után.



2020. febr. 7. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Versenytilalmi megállapodás így nem szabályos
2020. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A versenytilalmi megállapodás csak akkor érvényes, ha van benne ellenérték meghatározva (minimum a távolléti díj harmada, azaz 24 hónapnál 8 havi bér). Ha nincs, akkor az érvénytelen, azaz te sem tudod behajtani rajtuk, polgári perrel sem.


Munka tv.

“ munkaviszonyhoz kapcsolódó egyes megállapodások


102. A versenytilalmi megállapodás

228. § (1) A felek megállapodása alapján a munkavállaló - legfeljebb a munkaviszony megszűnését követő két évig - nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekét sértené vagy veszélyeztetné.

(2) Az (1) bekezdés szerinti kötelezettség teljesítéséért a munkáltató megfelelő ellenértéket fizet. Az ellenérték összegének meghatározásánál különösen arra kell tekintettel lenni, hogy a megállapodás milyen mértékben akadályozza a munkavállalót - elsősorban képzettségére és gyakorlatára tekintettel - újabb munkavégzésre irányuló jogviszony létesítésében. Az ellenérték a megállapodás tartamára nem lehet kevesebb, mint az azonos időszakra járó alapbér egyharmada.”

[link]


[link]

2020. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!