Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új szerződést nincs jogom...

Új szerződést nincs jogom hazavinni hogy átnézhessem / átnézethessem jogásszal? Még aláírás előtt?

Figyelt kérdés

Ha a munkahelyemen új szerződést kapunk mely számos pontban különbözik az előzőtől, akkor nekem dolgozóként nincs jogom ahhoz hogy még aláírás előtt elkérjem a szerződést és otthon nyugalomban átnézhessem, netán átnézethessem jogásszal?

Erre ott benn a munkahelyen nincs lehetőség tüzetes átnézés nélkül meg nem vagyok hajlandó aláírni.

Nem evidens kérés lenne hogy kiadják átnézésre? Miért ódzkodnak ettől ha minden tisztességes az új szerződés körül? Mitől félnek mi derülhet ki ha netán jogász is látja?


2020. febr. 16. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fényképezd le.
2020. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem adják ki még arra se. csak aláírásra adnák oda, de arra nem hogy kérem lefotózom és majd másnap aláírom.

csak úgy adnák oda hogy ott a toll és írjam is alá. úgy nem hogy fotó és majd aláírom.

eleve nagyon gyanús.

2020. febr. 16. 15:40
 3/11 Molyember ***** válasza:
100%
Kikéred, leülsz, átolvasod. Lassan, figyelmesen, és ha megzavarnak, akkor kezded elölről. Mindeközben ugyanúgy fizetnek, mintha dolgoznál.
2020. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" Lassan, figyelmesen, és ha megzavarnak, akkor kezded elölről. Mindeközben ugyanúgy fizetnek, mintha dolgoznál."


Te melyik mesében élsz? Szerinted ez így működik hogy majd kivesznek a melóból és én 1 órát olvasgatom és közben ketyeg a bér is? Nem így működik. Erre 1 percet se kapnék a meló terhére az fix.

Meg aztán: én jogásszal akarom átnézetni.

2020. febr. 16. 15:57
 5/11 Molyember ***** válasza:
100%
Miért, mi lesz, kirúgnak? Ennyiért biztos nem, vagy ha igen, akkor amúgy sem ér annyit ez a munkahely, mert akkor bármikor bármiért kirúgnának. Ha ilyen bizonytalan a helyzet, akkor keress másikat, ne jogászokkal bohóckodj.
2020. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Miért, mi lesz, kirúgnak"


nem adják oda ennyire egyszerű. Ha meg erősködök hogy nem írom alá ha nem nézhetem előtte át akkor meg lehet felállni és elhúzni.

2020. febr. 16. 16:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"akkor meg lehet felállni és elhúzni."


Akkor tedd pontosan azt, és a régi szerződésed marad érvényben. Ha felmondanak neked akkor indokolniuk kell ami kötött ergo nem lehet az indok hogy nem írtad alá az új szerződést. Azaz illegálisan lehet, de akkor neked jogodban áll munkaügyi bíróságra fordulni, nyerni fogsz. Végkielégítésről nem is beszéltünk még.


Én amúgy ilyen munkahelyen soha nem dolgoznék :)

2020. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen trágya helyre biztos nem mennék el dolgozni. Ha szeretsz ott lenni, a szerződésben a lap aljára odaírod: "Nem tudom szerződést elolvasni és értelmezni, ennek tudatában írom alá: X
2020. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Nem tudom szerződést elolvasni és értelmezni, ennek tudatában írom alá: X

"


Csak az a baj hogy ennek értelme semmi mert onnantól hogy aláírtad él ami benne van és senkit se érdekel mit olvastál és értettél. Aláírtad kész.

2020. febr. 16. 19:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem adják oda. Egy szerződés két fél megállapodása, nem pedig az egy fél ultimátuma.

Semmit se írj alá látatlanban.

2020. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!