Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szólás szabadság megsértéséé...

A szólás szabadság megsértéséért általában milyen szankciót alkalmaz a jog?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom ez alkotmányos jog.

Teszem azt , ha egy elektronikus felületen (chat , fórum..stb ) az adott oldal tulajdonosa / üzemeltetője moderátorokat alkalmaz , de a tevékenységük sokszor jogsértő.

Nagyon érdekelni kezdett a jognak ezen része és utána néztem a szabályoknak. Ezek tükrében minden naposak a jogsértések. Szerintem egyáltalán nem ismerik a vonatkozó szabályokat.



2020. febr. 16. 15:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy milyen bizonyos jogaidról mondasz le, de ha a jog megfogalmazása kifejezetten az elektronikus szólásszabadsággal foglalkozik, akkor a szerint kell neked , mint felhasználónak és neki, mint szolgáltatónak viszonyulnia.

Maga a jogszabály egyben szabályozza, hogy a felek, milyen megállapodást köthetnek. Ha olyat kötöttek, ami nem jogszerű, az attól még nem válik jogszerűvé, mert mindketten elfogadták az alapelveket. Az ide vonatkozó jogszabályok éppen ezért vannak, mert ide vonatkoznak.


Ez olyan, mint ha egy szerződést kötne két fél, hogy a mi ügyletünkben nem 27 százalékos áfával számolunk, hanem csak 20-al. Megköthetik a szerződést, de semmis lesz, mivel nem jogszerű.

2020. febr. 18. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!