Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd nem csinál kerítést,...

Szomszéd nem csinál kerítést, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Utca felől nézve a jobb oldali kerítés a miénk, ami meg is van csinálva.

A szomszédé viszont nincs, a másik oldalon.

Szeretném használni a kertemet, tárolni benne a dolgaimat, stb, de így hogy szabad felőlük az átjárás nem megy.

Van egy gyerekük is, esetleg ha az is átjár, lop, megrongálja a dolgaimat, vagy belelép valamibe, rá esik valami és balesete lesz akkor még a végén engem vesznek elő.


Az önkormányzatnál nincsenek tisztában az ehhez kapcsolódó jogszabályokkal, ezt meg is mondták. Szerintük amúgy csak akkor kell kerítést csinálni, és annak, akinek kutyája van.


Beszéltem ügyvéddel, aki azt mondta ilyen baromság nincs, meg van szabva hogy kerítésnek lennie kell. Nem a kutya szabja meg.


Azt javasolta indítsak birtokvédelmi eljárást.

Lesz belőle vajon valami? Vagy lesz4rják majd az egészet, és nem foglalkoznak vele?


Nem akarom én megcsinálni, mert nem nekem a kötelességem és nincs rá pénzem. Nagy, hosszú a kert, 2000nm. Utólag behajtatni az árát meg nagy macera lenne, és biztos nem fizetnék ki.


2020. febr. 28. 11:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Oda se koltoztem volna így.

Szerintem csináld meg te, annyira nem nagy pénz és legalább nyugtotok lesz

2020. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk sincs előírva, hogy kötelező a kertet keríteni. Akit zavar, az kerítse körbe a sajátját. Te akarsz ott értékeket tartani, védd meg az értékeidet.
2020. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Már nincs olyan, hogy egyik vagy másik oldali kerítés kinek-kinek a feladata. Minden oldali kerítésről a két-két tulajdonosnak közösen kell gondoskodni.

A birtokvédelem elvileg jó ötlet, így azt érheted el, hogy a kerítés árának a felét kifizesse. (Persze akkor, ha nem valami nagyon csili-vili kerírést csináltatsz, hanem egy átlagos árfekvésben gondolkodsz.)

Először írásban jelezném a szomszédnak, hogy ez közös feladat, és kötelessége beszállni, beszéljétek meg. (Ennek legyen hivatalos nyoma.) Ha erre nem reagál, akkor jó ötlet a birtokvédelmi eljárás elindítása. (a levél másolatával és a bizonyítékkal, hogy átvette) Ha az önkormányzat ebben nem partner, akkor ügyvéd.

2020. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem közös feladat. A fent linkelt jogszabály határozza meg, hogy melyik kerítést kinek kell megépíttetnie, karbantartania.
2020. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Birtokvédelmi eljáráshoz nem árt tudni, hogy olyan helyzetben hiába próbálkozol, ami x ideje fennáll és tudtál róla. Ha így vetted meg, és tudatában voltál, akkor el fogják utasítani, hiszen nem felel meg a birtokvédelmi eljárás feltételeinek.
2020. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Veszel egy sodrony drótot meg pár vasrudat aztán körbekeríted az udvart.
2020. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Önkormányzati rendeletben mi van?
2020. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
hátrányos helyzetű szomszéddal nem lehet mit kezdeni , csinálsz kerítést
2020. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem mérlegeld, hogy egy per hosszú idő és az ügyvéd is sokba kerül!

A kerítés neked kell és most. Az ügyvéd költsége lehet hogy fedezi a kerítés árának jó részét.

Keress köztes megoldást! Ne kerítés legyen hanem ültess olyan sövényt ami örökzöld és erős! Vagy eggyezz meg a szomszéddal hogy osszátok meg a költséget. Ha veszel egyszerű vasrudakat, lebetonozod azokat pár méterenként és szimpla vadhálót teszel rá, az nem olyan drága.

2020. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Azt, hogy kell-e építeni keritést, és ha igen, kinek mekkorát, a HÉSZ, helyi építési szabályzat határozza meg. Ha nincs ilyen, akkor az építési tv.


Amúgy abszolút nem biztos, hogy kötelezhető a szomszéd kerités építésére, sőt, van ahol tilos is építeni.

2020. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!