Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy esetleges gyámügyi pernél...

Egy esetleges gyámügyi pernél vizsgálhatják-e az új Páromat? Behívhatják-e?

Figyelt kérdés
Ex-férjem a gyámüggyel fenyeget. Két gyereket nevelek válás után.16 és 12 évesek.2 éve van Párom, akivel most összeköltözünk. Sajnos neki nincs ingatlana, és jelenleg bejelentett állása se. Ékszerkészítéssel foglalkozik. A lakás 100%-ban az én nevemen van, jelzálog nincs rajta, és ez a jövőben is így lesz. Az új Párom nem kap tulajdonjogot és állandó bejelentést se. Ex-férjem kikötötte, hogy írjunk egy közjegyzői okiratot, amiben mindenről lemond. Még az ideiglenes lakcímről is, különben megy a gyámügyre. Én egyelőre nem tartom ezt szükségesnek, és a bizalmon alapuló kapcsolatomban nem is akarok belerondítani. Ha fennállna a veszély az ellenkezőjének, írunk közjegyzőit. Kérdésem, ha gyámügyre megy a gyerekek apja, átvilágításra kerül-e az új Párom? Nem akarom ebbe Őt bevonni.

2020. márc. 5. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Behívhatják, de valószínűlen. A gyámügynek sincs és a volt férjednek sincs semmi köze ahhoz, hogy ki az új párod, amíg minden rendben van a gyerekneveléssel kapcsolatban.


Tökmindegy, hogy ki az új párod, az exednek nincs köze hozzá. És nagyon figyeljen magára, mert az alaptalan vádaskodás, fenyegetőzés stb. alsó hangon érzelmi zsarolásnak számít, és esetenként megfélemlítésnek. Még fordulhat a kocka és hirtelen ő találhatja magát a bíróságon.


Azt javaslom, hogy a volt férjeddel csak annyi kapcsolatot tarts fen, amennnyi a gyerekek miatt kötelező. és soha nem hagyd, hogy ezen túl bármibe is beleszóljon. Csak a gyerek a közös téma, a többinél felállsz és mégy szó nélkü, vagy leteszed a telefont.

2020. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Exedet elküldüd a francba a fenyegetésével egyűtt, menjen a gyámügyre vagy a sóhivatalba, semmi esélye semmire. Nagyon-nagyon komoly indok kell ahhoz, hogy elérhessen valamit. Egyébként mit akarna elérni a gyámügynél?
2020. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Vizsgálhatják", de nem azt fogják nézni, van-e munkája meg ingatlana, hanem hogy hogyan bánik a gyerekekkel, milyen a kapcsolata velük, milyen ember, stb.
2020. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az még nekem sem tiszta, mit akar elérni, mert eltartani és gondoskodni róluk nem igazán tudna. A jogokat akarná, de azzal szerintem a kötelezettségek is együtt járnak akkor fele-fele arányban, ha ténylegesen mondjuk megosztott felügyeletet akarna. Ráadásul a 16 éves már gondolom, megmondhatja, hol akar élni. Jól bánik a gyerekekkel, nem rossz ember, csak az élet megcibálta.
2020. márc. 5. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá az exednek, a bíróságnak sem, ha a viselkedésével nem okoz kárt a gyerekeknek.
2020. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A te ingatlanodba azt fogadsz be akit akarsz, amíg az nem csorbítja a gyerekek fejlödését.

A másik ha jól tudom, szerződés kell a bekelenteséhez vagy hivatalos élettársi kapcsolat.

2020. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 5. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:

A tartózkodási hely bejelentése kötelezettség, nem jog, nem lehet róla lemondani

Ettől független nem lenne rossz a közjegyzői okirat, hogy könnyű legyen kirakni, ha szükséges

2020. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!