Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha esetlegesen beidéznek...

Ha esetlegesen beidéznek engem gyanúsítottként kihallgatásra, célszerű ügyvédet keresnem?

Figyelt kérdés

Mit csinál ilyen esetben egy ügyvéd és mennyibe fájna ez???


Nem követtem el semmit sem.


2020. márc. 6. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok vizet nem zavar hidd el, főleg ha ártatlan vagy
2020. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ártatalan, de ha ők is így gondolnák, nem idéznek be.


Esetlegesen, ha addig fajulna, hogy vádemelés lesz, elég akkor?


Meg azt sem tudom, igazából, mire fizetsz neki. Ott ül melletted, hogy ne mondj hülyeséget? Ezért kifizeted az óradíját? Úgy tudom, hogy ha nincs saját ügyvéded, akkor kirendelnek melléd egyet, vagy ez az első kihallgatásnál nincs így?


Valóban nem vagyok bűnös, de fel akarok készülbi a legrosszabb, hogy esetleg ki is hallgatnak.

2020. márc. 6. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ....


Mivel gyanúsítanak pontosan?


Milyen bizonyítékuk lehet ellened?


(ezt azért sejtheted Te is.)



A "nem követtem el semmit" hozzáállást meg sürgősen felejtsd el...


Nem gyanúsítanának, ha nem lenne rá eljárásjogi alap (pl. bizonyítékok, egyéb tények, tanúk etc...)


Védőt (a büntetőeljárásban így hívjuk a terhelt jogi képviselőjét) egyébként bármikor meg lehet hatalmazni, még akár a gyanúsítotti kihallgatás után is.

Az sem akadály, ha elrendelik a kihallgatásod után az előzetest, de ez ritka, ez erőteljesen a bizonyítékoktól függ.


Védő kirendelést, egyébként kérheted bármikor már a nyomozóhatóságtól is.


(Jelzem, a gyanúsítotti idézésedben kaptál egy másfél oldalas tájékoztatást a védő "választási" lehetőségeidről).

2020. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rendőri kihallgatás során az esetleges rendőri túlkapást megelőzi. Volt már, hogy megfélemlítéssel, vagy akárhogy kiszedtek egy olyan vallomást, ami nem volt valós.
2020. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!