Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy algoritmust ami növeli a bankszámládon levő összeget?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Ha már növeli akkor semmit.

Ha találnén csak egyet a neten akkor semmit. Hiszen nem tudom mennyire biztonságos, valóban azt csinálja-e, hogyan kell alkalmazni stb stb stb... Azért a neten nem szívjóságból van fent ilyen.

De ha feltünne, hogy a számlámon valami oknál fogva napról-napra, hétről-hétre, akár percről-perce x összeggel több van, akkor semmit, hiszen a bank csinálja nem én.

2020. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Attol, hogy megtaláltad még nem növel semmit. Ahhoz be kell irni valahova a számlaszámot. Az hogy hogy mint muködik, biztonságos e, leellenőrizhető. De furcsállom, hogy nem merul fel, hogy egy ures számlát irni be... Az algoritmusnak nincs szive igy szivjoságbol nem tud tenni semmit igy biztos hogy nem abbol teszi amit tesz.
2020. márc. 11. 12:24
 3/22 A kérdező kommentje:
"hiszen a bank csinálja nem én." nem csak a bank csinálhatja, velem pl.a munkahelyem is csinálja ami nem bank, s magánemberek is csinálják, akik szintén nem bankok.
2020. márc. 11. 12:25
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megtaláltam!

Úgy hívják, munka.

2020. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Maga az algoritmus is munkát végez.
2020. márc. 11. 12:28
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz! :)

Egyébként én írnék anonim üzentet a banknak, hogy sebezhető a rendszerük. Úgyis rájönnek egyszer, és akkor visszaveszik azt az összeget, amennyivel az algoritmus megnövelte.

2020. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez tévedés mert ezalapaján a munkabért is vissza lehetne venni. Direkt van nyitva a számla az utalások elött. Ez nem sebezhetőség, hanem funkció.
2020. márc. 11. 12:34
 8/22 anonim ***** válasza:
Növelném a bankszámlámon lévő összeget.
2020. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha így növelném a pénzem megkárosítanám a bankot ha lebuknék jó pár évet kapnék érte

Nem ezt inkább kihagynám

2020. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Munkával nem kárositjuk a bankot. Ha igy lenne, akkor mindenki több év börtönt kapna aki pénzért dolgozik.
2020. márc. 11. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!