Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy algoritmust ami növeli a bankszámládon levő összeget?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 12:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel felkötném magam.
2020. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Tehát találok egy algoritmust, ami növeli a számlámon lévő összeget úgy, hogy az legális? Hát akkor nyilván hagynám, hadd növekedjen.
2020. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Az lehetne az egyik tett, hogymegvizsgáljuk hogy legális e. Érdemes ezzel kezdeni. De utána pl. adozni is kell, hogy legális is maradjon a folyamat.
2020. márc. 11. 13:00
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De szerintem ez jogalap nélküli gazdagodásnak számítana, ha véletlenül ráutalják a pénzt a számládra, azt is vissza kell adnod.

2020. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Munkavégzés esetén nem véletlen utalásrol van szo.
2020. márc. 11. 13:04
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem értem. Az előbb azt írtad, hogy ez nem bug, hanem feature. Ez esetben legális.

Ha bug, akkor nem legális, kimeríti az információs rendszer elleni bűncselekményt.

Nekem nem világos, hogy mit akarsz mondani.

2020. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Azt hogy a legálisan szerzett jövedelem esetén illegális dolgot teszunk azzal ha nem fizetunk adot. Nem jo a megfogalmazás mert nem teszunk valamit hanem éphogy nem tesszuk. Kivéve persze ha az adocsalás tettnek számít.
2020. márc. 11. 13:10
 18/22 anonim ***** válasza:

[link]


Nem kerülnék hasonló helyzetbe

2020. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy itt nem erről van szó. Figyelj jobban.
2020. márc. 11. 13:33
 20/22 kovpet ***** válasza:

Ilyen legálisan nem létezhet... nem is értem, hogy gondolja ezt valaki :)

A munkabéred nem egy algoritmus növeli, hanem a munkáltatód utalja el neked. Ezzel neked több pénzed lesz, neki meg kevesebb.

Olyan nincs, hogy neked több lesz és senki másnak nem lesz kevesebb. Ha csak növelnéd a számládon lévő egyenleget, akkor a banknak lenne kevesebb, hiszen ha az a tied, akkor fel tudod venni azt és el tudod költeni.

2020. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!