Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 8 cm-nél hosszabb élű...

Ha 8 cm-nél hosszabb élű késsel jogos önvédelmet hajtok végre, akkor a kés birtoklásáért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Az eset nem a lakásban, hanem az utcán történik tegyük fel.

2020. márc. 24. 17:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

"Eddig a kettő közül (tudja/merje) valamelyikkel mindig gond volt! XD"

Ezzel az a baj, hogy 1x lesz valaki aki meri (vagy fel se fogja a következményét) és tudja használni, vagy csak nagyobb/erősebb/gyakorlottabb/"szerencséje" lesz és véget ér a történet.

Alapvetően békés vagyok, kerülöm a konfliktusokat (okos enged elv) inkább kitér az ember, mert nem ér annyit, hogy beleálljon egy hülyébe (pedig meglenne az erő, a gyakorlat és az ész is).

Viszont, ha nem lehet kitérni (mert az ellenfél "nem fogja fel") akkor nincs gatyázásra idő (itt rontja el a védekezők nagy része), akkor úgy kell eljárni mint az összfegyvernemi harc. Biztosra kell menni, nem elég csak a szükséges és elégséges szintet hozni. Lehet rajta filózni, hogy jogos, meg "mit kapok érte", de adott esetben egy felfüggesztett jobb mint örökre nyomorék maradni, netán meghalni.


És csak idézni tudok a Remény rabjai c. filmből!

- miért vagy bent?

- fax volt az ügyvédem.....


T.Kérdező!

A kés helyett vigyél magaddal egy tönkrement teleszkópot (autó csomagtér ajtó).

Nem tilthatják, magyarázható, és többet ér mint egy kés.

2020. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Csoportos támadás esetén, ha 1 embert leszúrsz, utána a többi biztos hogy halálra ver.

Ugyanez van akkor is ha 1 ember támad és nem tudod harcképtelenné tenni. Még jobban megver.


Szerintem lőfegyvert vegyél.

2020. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Egyetértek, erre egy gázpisztoly sokkal alkalmasabb.

A kés a közhiedelemmel ellentétben nem jó önvédelemre, itt nincs olyan, hogy csak megsebesítem.

2020. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

#1, #31-nek:


Oké. Értem hogy pacifista vagy, de a gondolat-menetedben van egy buktató.

Én nem "gondolom", hanem tudom!


"Viszont, ha nem lehet kitérni"


Amit onnan fogsz megtudni, hogy belédbaxta a kést!

Gratulálok.


A "másik":


Aki tudja, és adott helyzetben meri is használni mint például én, az SOHA nem veszi elő elsőnek! Tehát egy kétszereplős konfliktusban egy olyan aki tudja és meri is használni, nem TÁMAD késsel! Vagyis ha olyasvalakivel kerülök konfliktusba aki késsel fenyeget, az vagy nem meri, vagy eleve nem is tudja használni! Az a legritkább, (még nem találkoztam ilyennel) ha valaki merné használni, csak éppen nem tudja.


Viszont ha az erő, vagy létszámfölény indokolttá teszi akkor muszáj elővenni.


#32 téved.


Ha többen (3-4) támadnak meg, és lebököd a hangadót, a többi szétszalad. Pláne, ha a lábon, vagy vállon-szúrást követően cinikusan beszólok, hogy ki a következő?


Sajnos volt rá példa.

2020. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Ismét #1:


Csak gondold bele magad a támadók helyzetébe!

Azért mertek neki menni, mert úgysem meri használni.

Fél a következménytől.


Ekkor szívbaj nélkül leszúrja az egyikőtöket, és most már egyel kevesebben álltok szemben ugyanazzal a késes figurával!


Leszel te a következő próbálkozó? XD

FUTÁS!

2020. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Önvédelemre a kés NEM jó!!!

[link]

2020. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

#35, #36-nak:


Hm.


Bár a cikk írója sok butaságot mond abból következőleg hogy BIZTOS hogy még a büdös életben nem volt éles helyzetben, viszont minden tiszteletem az övé amiatt, hogy hatásos a dumája a laikusok lebeszélésére!

2020. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Thunderfairy ***** válasza:
100%
A 35-ős jó cikket mutat. A kés az támadó fegyver. Őnvédelemre gázspré, gázpisztoly, harcművészet. De a leghatásosabb ha nyugis környéken él az ember.
2020. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
én pont ilyen dilemában voltam. kicsi lukat venni jo környéken vagy 3 szobás házat szar környéken
2020. ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Igen és megis fognak, ha esetleg sor kerülne rá! Ettől függetlenül az önvédelem még lehet jogos. Mindenki döntse el magában, hogy mi a fontosabb egy pénzbírság vagy egy koporsó! Nálam is van mindig egy kés plusz egy paprika spray. Egyszerűen azért mert hetente vannak olyan hírek, hogy ezt verték halálra, azt verték agyon! Ettől még nem vagyok potenciális bűnöző. Ha viszont muszáj mert sohasem tudni ezek a mocskos autósok is úgy mennek el előttem a zebrán, hogy bármikor lehetséges egy konfliktus! Nem fogom megvárni, amíg kiszed a csomagtartóbol egy vascsovet! Először gázspray, ha többen vannak gondolkodás nélkül használni kell. Ha nem akkor meghagyod azt a rizikót, hogy agyon vernek maradandó sérülést okoznak és így tovább! Egy balhé esetén SENKI nem fog megvédeni, csak te magad ha késsel akkor késsel, ahogyan tudod. Én ezen az állásponton vagyok és teszek a rendőrségre magasról!
2020. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!