Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki felhasználta a képeimet...

Valaki felhasználta a képeimet az adatlapján két közösségi oldalon is. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 01:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Hogy hívnak? És hogy hívják őt? Majd jól beszaratom és törli magát.
2010. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
93%
Ha ismered, próbáld meg megbeszélni vele a dolgot. Ha nem ismered, vagy egyedül nem tudod elintézni, szólj az oldal szerkesztőjének. De ez attól is függ, hogy használta fel, azaz azt állítja ő xy és ezek a képei, vagy csak felrakta a buliban készült közös fotót, amin előnytelenül nézel ki. Nyilván az első komolyabb probléma.
2010. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Kérd meg, hogy vegye le. Vagy szólj az oldal üzemeltetőjének, hogy a kép a beleegyezésed nélkül került ki hozzá és vegyék le.
2010. júl. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Tök fölösleges az üzemeletetőknek szólni, mert mire ők megmozdulnak addig hónapok telnek el. Inkább írj neki egy üzit, hogy szedje le.
2010. júl. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezért jó, ha csak az ismerőseid látják mindenhol az albumokat, képeket. Egyébként lány vagy?
2010. júl. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Hát ha szól neki, nem biztos, hogy leveszi a képeket... Az én képeimet is feltette valami lány(myvipre). Hiába szóltunk neki többen, hogy vegye le, meg írtunk kommentet a képek alá, de még akkor is oda írta, hogy már csak azért is Ő van a képeken... De olyan fél év múlva már le szedte a képeket, és valami más lányról rakott ki képet. Csak irigykedik, azért teszi fel, és állítja, hogy ő van a képen.

De azért beszélj vele, hogy szedje le a TE képeid, hátha, leszedi, de nem sok esélyt látok rá

17l

2010. júl. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Vagy akkor csak fenyegesd meg, hogy ha nem szedi le, írsz az üzemeltetőknek. Hátha ő nem olvassa ezt a topikot, és nem tudja, hogy ők a fülül botját se fogják mozdítani :D
2010. júl. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

Mi a teendő? Semmi. Ugyanis azzal, hogy felraktad az internetre, bárki által hozzáférhetővé és felhasználhatóvá tetted. A félreértések elkerülése végett: azokat a képeket is el lehet lopni, amik nincsenek megosztva, vagyis nem nyilvánosak. Ami felkerül, azt le is lehet szedni, és újra feltölteni. Ha meg én a Google-lal találtam egy képet, azt lementettem, és nem volt ráírva, hogy copyright-os, akkor bizony szabadon felhasználom, ha akarom. Akkor már az enyém.


Teendő (nem most, hanem mielőtt bármit feltöltesz.): Védesd le a képet. Pénzé'. Mint a zenét meg a filmet vagy a szabadalmat. Utána töltsd fel. Ha valaki ezek után felhasználja, lehet perelni. Egyébként a kutyát nem érdekli (az oldal üzemeltetőjét sem), hogy kinek a képe. Csak nem gondolod, hogy nekiáll nyomozni? Erre sem kapacitása, sem joga, sem kedve nincs. Az ISP nem hatóság. Neked kell gondoskodni az értékeid védelméről.

2010. júl. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
tegyél ellene feljelentést, főleg, ha azt állítja, a képedről, hogy ő van rajta...meg fog lepődni ;)
2010. júl. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

" Ha meg én a Google-lal találtam egy képet, azt lementettem, és nem volt ráírva, hogy copyright-os, akkor bizony szabadon felhasználom, ha akarom. Akkor már az enyém. "


EZ EGY igen nagy tévedés, minden kép azé, aki KÉSZITETTE!!!! Akár copyright-tal, akár nélküle van feltéve, ugyanis a copyright automatikusan érvényes. Attól, hogy te lemented és újra feltöltöd, még nem lesz a te szellemi terméked.

Ha a kép készitöje feljelent, akkor igen nagy öszegbe (több százezer fortinba, akár milliókig is mehet)fog kerülni neked, mert ez képlopásnak számit. CSAK akkor használhatod fel más képeit, ha erre irásban engedélyt adott.

2010. júl. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!