Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogos önvédelemnek számít...

Ez jogos önvédelemnek számít vagy inkább én járhatok rosszul?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy betörő, akit meglátok a lakásomban éjjel, nyilván azzal a szándékkal, hogy valamit ellopjon.

Tegyük fel, hogy nekem van egy edzett acél katanám (szamurájkard), tehát nem dísz és hogy ehhez kapcsolódó küzdősportot űztem több évig.


Ha én mondjuk olyan súlyos sérülést teszek a betörőben, hogy az életét veszti, mondjuk kettévágom a fejét, akkor mi a helyzet jogilag?


Tényleg csak a kíváncsiság miatt. Olvastam régebben ezek után, de most nem tudom hol tart a jogi része. Tehát jogos önvédelem is lehet, ha veszélyben érzem magam vagy pedig szinte biztos, hogy én kerülök börtönbe?


Csak a kíváncsiság végett, az egész egy fikció, feltevés.


2020. márc. 28. 12:38
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szia,sajnos te jártál rosszul, de attól függ szerintem,hogy a betörőnek milyen fegyvere van, de ha érdekel az önvédelmi nézd meg ezt: [link]
2020. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
0%
Szia, igen te jártál rosszul, bár ártó is függ neki milyen fegyvere van. De ha érdekelnek abszolút törvénybe nem ütköző önvédelmi fogási nézd meg ezt: [link]
2020. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A varázsszó itt az éjjel! Már egy ideje hatályos az a törvény, hogy ha éjjel megtámadnak a lakásodban (összefutsz egy betörővelre is érvényes), akkor jogodban áll bárhogyan megvédened magad, még a másik fél halálát is okozhatod.


Fejét kettévágni tuti nem fogod, ahhoz hatalmas erőre lenne szükség, a koponya elég erős, ill. lekerekített.

2020. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nyilván akkor érné meg ha fegyver van nála,akkor ki tudodd magyarázni:

"Éjszaka tört be és fegyveresen,felém szaladt és mondta hogy végem van most meg öl és ezért vágtam szét a fejét"

2020. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
de ha van fegyvere így is be lehet magyarázni
2020. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!