Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít önvédelemnek?

Mi számít önvédelemnek?

Figyelt kérdés

Mostantól elkezdek magamnál kést hordani, ha ki akarnának rabolni,akkor elég jól jön. Nos, a jogtan tanár magyarázott valamit, de nem egészen tiszta. Az lenne a kérdésem, hogyha például az utcán puszta kézzel megakarnak verni/kirabolni, én beleszúrom a tag combjába a kést, és elszaladok az törvényellenes?(és ha van nála valami fegyver akkor is ugyanez van?)

Mennyire hatol át a ruhán a kés?(éles pillangó késem van) Melyik testrészt kell támadni?(késsel)

Szúrni vagy "vágni?



2018. dec. 1. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisegítő iskolában van jogtan tanár?
2018. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pillangó kést nem hordhatsz magadnál. Amúgy meg gógli, "jogos önvédelem".
2018. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

# 2


Tévedsz, jelenleg nem tér ki a törvény pillangókésre.

Ha 8centi alatt van, hordhatja zsebben. Rendőrnek is mondhatja hogy önvédelemre van. Máskor nézz utána. Amúgy volt már kérdés erről itt GYK-n is.


Kérdezőnek pedig ez egy nagyon bonyolult kérdés és válasz lenne, de vészhelyzetben úgyse arra fogsz törekedni hogy betartsd 100%-ig a törvényt. Ha nem hal meg a támadó, és azt mondod hogy halál félelemben voltál (ami amúgy nem is feltétlen hazugság ha nem 2méter 120kiló izom vagy) akkor nincs az a bíró aki nem mentene fel téged.

2018. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Még egy lapátnyél sem lehetne nálad közterületen, hacsak nincs valami jó okod rá.
2018. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, mert a lapátnyél nagyobb mint 8 centi :D

Az más kérdés ha azt mondod a rendőrnek hogy viszed a szomszéd Józsinak vagy valami akkor esélytelen hogy elkobozza.

2018. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3: 2-es vagyok, tényleg, hirtelen a rugóssal kevertem, nem tudom, miért, azt tilos.
2018. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

9 centis a kés, vehetek kissebb kést :(

Köszi a válaszokat! :)

2018. dec. 1. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Flex
2018. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a pontos jogszabályra vagy kíváncsi, akkor olvasd el a Btk-ban a 22.§-t, az szól a jogos védelemről.

Itt meg elmagyarázzák nagyon részletesen és közérthetően:

[link]

2018. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!