Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértetek a 65 éven felülie...

Egyetértetek a 65 éven felülieknek megállapított idősávval?

Figyelt kérdés
Szerintem a legrosszabb idősávot vették el a lakosságtól, a 11-13-ig vagy a 12-14-ig kellene az időseké legyen és ez a hétvégi nyitvatartást tekintve is tűrhető lenne.
2020. márc. 28. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nekem jó.
2020. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem jó. Aki fiatalabb és dolgozik, az tud menni reggel, 9 előtt. Vagy munka után.
2020. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem jó.

Csak az a baj,hogy az öregek b_sznak rá.


A Tescókból hangosbemondóval meg biztonsági őrökkel kell őket kitessékelni.


A többségük órát sem hord, nemhogy telefont.

2020. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, az időseknek mennyire jó ez, ők általában korán kelnek, és délre el is fáradnak. 3 óra hossza talán egy kicsit sok, főleg, ha mondjuk egy hipermarketet veszünk, ahová 99%-ban autóval járnak, ott kevesebb a 65 év feletti vásárló.

Azzal nem értek egyet, hogy későbbre kellett volna tolni, mert aki még dolgozik, annak az ebédidejét ütné.

Nekem teljesen jó, én hetente egyszer megyek vásárolni, nyitásra.

(Amúgy csak szólok, hogy az idősek is a "lakosság" részét képezik.)

2020. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem mindenki 8-16-ig dolgozik és nem mindenki nagyvárosban dolgozik hosszú nyitvatartású üzletekkel. 12 órás munkarendben beosztástól függve akár 4 nap is eltelik anélkül, hogy bolt szóbajöhet vagy 1-2 óra marad! Az idősáv eltolása a délelőtt és délután közé sokat jelentene.
2020. márc. 28. 15:02
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem!

Velük kellett volna kezdeni nyitáskor.

1. Korán kelnek.

2. Így a reggeli vásárlók már befertőzhetik a boltokat, így az időseket éppen nem védi a rendelkezés.

2020. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
6: az is biztos ütközne vki szabadidejével. De most mehetsz reggel is, délután is, este is.
2020. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Tescókból hangosbemondóval meg biztonsági őrökkel kell őket kitessékelni."


Nem tudom miért nullázták le ezt a válaszolót, sajnos valóban ez volt a helyzet ma!

2020. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pár dolgot nem értek ezzel kapcsolatban:


1. Mondjuk a 66 éves, egyébként fitt és fiatalos nagypapa a hároméves unokájával bemenne a boltba csokiért 11-kor. A kisgyereket az ajtó előtt kell hagynia egyedül? És ha 13-kor tennék ugyanezt, akkor a háromévest kell beküldenie? (Nyilván direkt szélsőséges példát hoztam, de egyébként az együtt vásárló családtagok nehézségeire akartam rámutatni.)


2. Szombaton itt a bolt pontosan délig van nyitva. Akkor mi, fiatalabbak, nem mehetünk szombaton egyáltalán boltba...?

2020. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző, kérte sok áruház, hogy ne vásároljanak együtt a családtagok.
2020. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!