Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor hogy működik ez a...

Most akkor hogy működik ez a kijárási korlátozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem teljesen értem, hogy mi ez a korlátozás a járvány miatt. Konkrétan majdnem mindent szabad.


Utaznom például szabad? Vonattal meglátogathatom a családtagjaimat és barátaimat, akik messzebb laknak? Vagy ezt nem szabad?

Úgy volt, hogy most hétvégén megyek vidékre bátyámhoz. Szabad lemennem hozzá, vagy nem?


Köszönöm!



2020. márc. 31. 06:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vonattal utaznék.
2020. márc. 31. 06:09
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

A tömegközlekedés menetrendjében változások vannak. Nézd meg, hogy megye-e oda, ahová szeretnél menni.

Nagyszüleidet inkább ne látogasd meg.

Ha egyébként teljesen egészséges vagy, akkor utazz.

De előbb beszéld meg velük, hogy nekik mi erről a véleményük.

2020. márc. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hellmano ***** válasza:
100%
Tiltás még nincs csak ajánlás és az az, hogy most ne utazgassunk. Most te eldöntöd magad, hogy értesz e ebből vagy sem...
2020. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Neked külön meg kell tiltani az utazást, ahhoz, hogy felfogd a jelenlegi helyzetet és otthon maradj a seggeden? Akiben van egy kis felelősségtudat, az most max boltba megy.
2020. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen utazhatsz. Reggel, sokat késett a vonat. Így a következő járat utasai is a későre szálltak. Szorosan voltunk. Hajrá MÁV! Hajrá Magyarország!
2020. márc. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ezt az utazást érdemes későbbi időpontra rakni, de a maradj otthon hashtag nem azt jelenti hogy halj meg a négy fal között. Eleve nem tiltás van, hanem korlátozás, tehát elhagyhatod a lakást alapos indokkal, DE figyelj arra hogy ne legyél zsúfolt helyen, a lehető legkisebb érintkezés legyen emberekkel és ha van is, minimum 1,5 méteres távolságot tarts (lehetőség szerint). Lehetőség szerint maradj otthon, mert se kórházi karanténba, se az intenzívre nem akarsz szerintem kerülni.


Itt minden infót megtalálsz ezzel kapcsolatban: [link]

2020. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
87%

Hát, ez nem valami jó ötlet.

Tudod, az a lényeg hogy ne találkozz emberekkel.

Te meg pont most járnál körbe mindenkit.

2020. márc. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Nyugodtan utazhatsz, nem fognak megbüntetni, és bajod sem lesz. Csak a köztéri csoportosulást büntetik.
2020. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
Le van minden írva. Én hétkor inultam 9 előtt itthon voltam mindent elintéztem. De azert találkoztam nyugdíjassal a piacon. Nem hiszem el hogy nem bírja ki 9 ig
2020. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy szabad. Az időseknek is csak ajánlják,hogy maradjanak otthon a saját érdekükben. Mert az egészségügy érdekében, hogy ne kerüljön túl sok beteg egyszerre a lélegeztető gépekre, mert ők biztos oda kerülnének. Csak a boltban a vásárlás van időhöz kötve: reggel 6-9-ig fiatalok, 9-12-ig 65 felettiek, 12 ó után pedig szintén a fiatalok vásárolhatnak.
2020. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!