Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az informatikai vállalkozóknak...

Az informatikai vállalkozóknak miért nem engedik el a KATA adófizetési kötelezettséget a vészhelyzet idejére?

Figyelt kérdés

Az informatika húzóágazata lehet az országnak és pont rosszul érintheti a válság.

Bezzeg az olyan "fontos" tevékenységek adóját elengedik, mint a szerencsejáték és fogadás, vagy a konferencia és kereskedelmi bemutató.



2020. ápr. 1. 08:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

1. Informatika mehet home office-ból


2. Ha mindenkinek az adófizetési kötelezettségét eltörlik, akkor nem lesz pénz semmire sem.

2020. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Pont az infósók azok, akik nemhogy tudnak otthonról dolgozni, normális körülmények között is ez náluk az alapértelmezett. Őket érinti legkevésbé rosszul a válság, az a weblap megíródik otthon akkor is, ha közben kint zombik mászkálnak.
2020. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Informatika mehet home office-ból"

Ha válság van, akkor ugyanúgy érinti őket is, mert elmaradnak a megrendelések, mivel az első amit visszavágnak a cégek, azok az informatikai költségek és az erre a területre vonatkozó megrendelések.


"Őket érinti legkevésbé rosszul a válság, az a weblap megíródik otthon akkor is, ha közben kint zombik mászkálnak."

A kint mászkáló zombik nem fognak weblapot rendelni.


Szerencsejátékot, vagy videokonferenciát, kereskedelmi bemutatót nem lehet online tartani?

2020. ápr. 1. 08:41
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Azoknál az ágazatoknál engedték el, akik BIZTOSAN nem tudnak dolgozni.

Nem egyéni helyzetet néznek, hanem tömegeket.


Nekem (ügyvéd) sem engedték el. Nyilván örültem volna, ha igen, hiszen nekünk is visszaesett a munka sajnos. Ha egyszer az ügyfelek nem tudnak/akarnak/mernek eljönni, a perek nem igazán folynak, stb., akkor hiába tudnék én technikailag itthonról dolgozni, így is kevesebb lesz a feladat.


De ettől függetlenül azt mondom, nekünk legalább az elvi lehetőség megvan, szemben mondjuk egy színésszel. Emiatt megértem az intézkedést. Mindenkinek nem engedhetik el. Az informatika meg hatványozottan olyan, ami most nem fog leállni, hisz mindenkinek most kell kiépíteni az otthonról tanulás és munka lehetőségét. Az általam ismert informatikusnak kb. háromszor annyi munkája van, mint eddig, pedig eddig is rengeteg volt.

2020. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Akkor inkább egy olyat kellene bevezetni, hogy akinek van bevétele, az abból adózik és fizet járulékot, akinek nincs, az nem.

Ez lenne az igazságos és egyénre szabott.

KATA esetén, akinek a tárgy havi bevétele eléri az általa fizetendő KATA adó dupláját, az fizetne, de akinek nem, annak most elengednék.

2020. ápr. 1. 09:32
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

" mert elmaradnak a megrendelések"


Akkor, amikor az egész világ otthon ül, és internetezik. Nyilván.

2020. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem találsz ma olyan informatikus nem csak az országban, de szerte a világban, akit ne keresnének millió megbízással, mert most mindenhol rengeteg fejlesztés, átalakítás kell azonnal a járvány miatt. Már persze azokat az informatikusokat akik értenek a dolgukhoz.

Az én munkahelyemen és a páromnál is az informatikusok hetek óta megfeszített üzemben dolgoznak és alig győzik a munkájukat. Az egyetlen ágazat amelyiknek nem hátránya származik ebből az egészből.

2020. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
#7 pontosan. Hirtelen minden cég ezer laptopot vásárol, mindenkinek kell egy jó weboldal, rengetegen átakarnak térni az online világba, a személyedzőtől a pszichológusig mindenki. Kevés olyan IT-s van akinek ma nincs munkája. Sőt, a környezetemben inkább az a jellemző, hogy majd megszakadnak a túlórába, mert nem egyszerű egy több száz fős céget átrakni home officeba. Inkább a személyedzőnek, a fodrásznak, a körmösnek, meg a szobafestőnek kellene elengedni a Katát, mivel nincs lehetőségük dolgozni.
2020. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sok a tévhit. Az informatikusok között is vannak szakosodott emberek és különböző jellegű munkahelyek, mint az orvosok között a kardiológus, pulmenológus, sebész, aneszteziológus, fogász, háziorvos, mindegyik más területen dolgozik.

Akik internetszolgáltatónál dolgoznak, vagy széles körben használt webszolgáltatásokat fejlesztenek és tartanak karban, azoknak nő meg a forgalma.

Esetleg még a laptop kereskedőknek, ahogy itt valaki említette, de ők inkább kereskedők, mint informatikusok.

A többi informatikus, akik cégeknek dolgoznak, fejlesztenek, szolgáltatnak, rendszergazdáskodnak, mind tapasztalni fogja a visszaesést. Ők a többség.

A múltkori válság idején is ez volt.


A fodrásznak elhiszem, hogy most rosszul megy, nem is mondtam, hogy ne kapjon engedményt. De a szerencsejáték, a kaszinótulajdonosok? Vagy mondjuk például az időseknek termékbemutatót (a.k.a. termékeket rájuk melegítő) tartó emberek? Ők kapnak engedményt? Miért pont ők? Mert valakinek ez az érdeke?


Vagy az is kapjon engedményt, aki ennek ellenére mégis dolgozik? Mert lesz ilyen is.


Akkor már nem az lenne az igazságos, hogy ha valaki nem tud felmutatni bevételt, az arra a hónapra mentesüljön?

2020. ápr. 1. 11:10
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Te ne szólj egy szót se, én tanácsadással és oktatással foglalkozom, 0 megrendelés van, en valamennyit kapok a cégtőL (harmadát a díjaimnak egyelőre)..., akinek bedolgozok, de az ő megrendelőik a teljesített munkákat sem fizetik ki, hanem eltűntek az éterben. Valószínű 2 csődbe is megy.

És ugyanúgy be kell fizessem a KATÁt...

Új komolyabb megrendelésre meg sok esélyem nincs a köv 1-2 hónapban

2020. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!