Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az informatikai vállalkozóknak...

Az informatikai vállalkozóknak miért nem engedik el a KATA adófizetési kötelezettséget a vészhelyzet idejére?

Figyelt kérdés

Az informatika húzóágazata lehet az országnak és pont rosszul érintheti a válság.

Bezzeg az olyan "fontos" tevékenységek adóját elengedik, mint a szerencsejáték és fogadás, vagy a konferencia és kereskedelmi bemutató.



2020. ápr. 1. 08:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, az egyéni szociális problémád, ha nem vagy elég jó a munkádban. Más informatikusoknak nincs gondjuk.
2020. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#10: Ez sajnálatos és látod, neked is az lenne a hasznos, ha azt néznék, hogy személy szerint kinek van bevétele és kinek nincs. Akinek nincs, annak nem kellene fizetnie, vagyis neked sem kellene. Ezért a javaslatom neked is segítene.


#11: Nem csak magamra és nem a jelenre gondolok. Légyszíves ne állapítsd meg, hogy ki mennyire ért a munkájához, mert te ezt nem tudhatod. Nem ettől lesz függő, hogy kinek lesz munkája és kinek nem, hanem attól, hogy honnan jönnek a megrendelései.

2020. ápr. 1. 17:35
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha egy informatikus a jelen helyzetben itt picsog, hogy adómentességet akar, akkor nem kell semmi extra információ annak megállapításához, hogy nem lehet egy penge.
2020. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
75%
Nálad megy a nyafi, hogy az informatikának ezer ága van, és nem a tiédnek pont lőttek, de a szerencsejáték az annyiból áll szerinted, hogy kaszinó, azt puff, azoknak meg minek mentesség. Egyébként ki megy ilyenkor kaszinóba, amikor kb. mindenki rosszul keres, meg nem lenne szabad elmenni otthonról? Ki fog fogadni, játszani? Arra nem gondoltál, hogy leállt a sport teljesen, fogadni sem lehet? Mi lesz a kis szelvényértékesítőkkel, a sportfogadási tanácsadókkal, akik elemeznek, tippeket adnak? Ki akar ilyenre költeni a jelenlegi helyzetben, ki fog nicaraguai utánpótlás focira fogadni?
2020. ápr. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#13: Az nem penge, aki azonnal abból indul ki, hogy az informatikusok home-office is tudnak dolgozni és akkor szerinte ezzel meg van oldva minden.

Nem mindegyik informatikusnak teszik ezt lehetővé. A legjobb informatikusok is dolgoznak valakiknek, mint ahogy te is, zsenikém. De hiába dolgoznának, ha onnan nem jön pénz.

Elmúlt két hét alatt sorban jelentik be a cégek, a nagyobbak is, hogy mérséklést, vagy halasztást kérnek a költségek megfizetésével kapcsolatban.

De még ész sem kellene ennek belátásához, elég olvasni tudni, mert ezeket az előző oldalon egyszer már leírtam.


Ahogy azt is, hogy nem is én kérek támogatást, hanem csak értelmes hozzáállást a kormánytól. Csak azokat támogassa, akik ebben az időszakban nem tudnak felmutatni bevételt. De így ez csak pénzszórás.

Vagy ha általánosan támogat valakit, akkor csak az egészségüggyel kapcsolatos vállalkozásokkal tegye.

Mert egy fodrász, vagy taxis pont nagyon fontos ezekben az időkben (szarkazmus), nem mellékesen szoktam látni közlekedő taxisokat és van fodrász ismerősöm is, akinek épp, hogy két hét alatt megugrottak a bevételei, igaz egyszerre csak egy ember tartózkodhat bent nála, mert szerinte ez elég védelem.


#14: Értem az iróniát. Ez van, a kormány a neki kedves területeket még akkor is támogatná, ha már a fél ország kihalt volna. A többiben meg csak a jövőbeli szavazót látják. Krisztus sírját sem őrizték ingyen.

2020. ápr. 9. 12:48
 16/20 anonim válasza:
49%

Semmi irónia nem volt abban, amit írtam. Igenis, a szerencsejáték is nagyon nehéz helyzetben van. Ne a Zrt.-re gondolj, akik most sem fognak éhen halni, hanem azokra a kis vállalkozásokra, akik egy faluban üzemelnek egy kis lottózót, vagy szelvényértékesítők, vagy azokra, akik foci tippeket adnak (nem a kis Pistikék, hanem a rendes, tisztességes vállalkozók). Utóbbinak miből lesz bevétele, ha nincs mire fogadni? Ki fog nála befizetni tippekre, az utolsó pár ezer forintjából, hogy nicaraguai utánpótlás tippeket kapjon?


Ezt a döntést a kormány hozta, hiába sír bárki is, ez van. Ha csak a bevételt néznék, úgyis okoskodnának. Összetettebb ennél. Van egy tevékenység, amely szerepel az ő rendszerükben is, szóval ezt nem lehet kijátszani, mellesleg egy ellenőrzés során kérhetik majd a bevételi nyilvántartást, számlákat stb. Gondolom úgy voltak vele, hogy az informatikusok otthonról is tudják csinálni, de szerencsejátékra nem fognak költeni annyian, meg sportfogadásra, meg nincs is mire rakni. Nálam sokkal nagyobb kérdőjel a kereskedők, pl. egy ruhaárus, vagy kereskedő, aki nem tud kint lenni, árulni stb., és tegyük fel webshopja sincs, vagy a tanácsadók, oktatók stb.


Egyébként elgondolkodtál már azon, hogy érdemes-e azt csinálni, amit jelenleg csinálsz, hogy ha egy informatikai ágazatban dolgozót 1 hónap alatt annyira megszívatott egy járvány, hogy az 50.000Ft-os adómentesség miatt rinyál?

2020. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Veled és a többiekkel alapvetően az a baj, hogy személyeskedtek (míg én általánosságokban írtam). Személyeskedést elkezdeni ugye már rettenetesen buta dolog - mert ez akkor jön, amikor valaki kifogy az értelmes válaszokból és képtelen intelligens vitára (tudom, mire gondolsz most válaszként, de ha valaki velem személyeskedni kezd, akkor már joggal vágok vissza).

Honnan tudod, hogy én személy szerint nehéz helyzetbe kerültem? De kerülhetek, nem? Ahogy bármelyikőtök. De én legalább jóindulatú vagyok és azt kívánom, hogy egyikőtök se kerüljön nehéz helyzetbe. A dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállást hanyagolni kellene ezekben az időkben, inkább össze kéne fogni.


De jól írod és te végre megláttad a lényeg egy részét, mert NEM általában kellene támogatni egy-egy csoportot, hanem meg kellene nézni, hogy egyénenként ki szorul rá, még ha ez plusz erőforrásokat is igényel. Vagy pedig akkor ne kivételezzenek bizonyos körökkel.


Az utolsó mondatodból pedig kiderül, hogy semmit nem értettél meg abból, amit a helyzettel kapcsolatban írtam. De hogy értsd: Például most a reklámügynökségek is nagyon megszívják, mert válság idején az első, amit a cégek beszüntetnek, az a reklámokra költés. Nehéz helyzetben vannak sz érintett cégek? Igen, vagy ha még nem, biztosan abban lesznek. Értenek a reklámcégek a szakmájukhoz? Bizonyára, mert eddig fennmaradtak, dolgoztak, kitaláltak mindenféle jó reklámokat a cégeknek. Hiába dolgozik sok reklámcég már online és hiába jó, ha nem kapnak megrendeléseket. Az alkalmazottaikat ki kell fizetniük, az alvállalkozóikat is ha vannak még korábbi kifizetetlen munkák, a költségeket, a tartalékuk el fog fogyni. Na, őket ki menti meg?

De nyilván nem hat meg itt senkit a reklámcégek problémája, ahogy engem sem a lottózók (nem mintha nem lehetne lottózóba, vagy trafikokba járni, mert tudtommal még lehet, csak a nyitvatartási időt csökkentették, de értem én, a trafikokat meg kell menteni és valahogy ki kell használni a helyzetet és szavazatokat is szerezni kell).

2020. ápr. 12. 09:00
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek kisadózó informatikusokat akik abból élnek, hogy házhoz mennek számítógépet javítani. Ezt a tevékenységüket nem tudják végezni, ha megint maradjotthon lesz. Tavasszal is szüneteltek, mégis fizetniük kellett az adót. Olyanokat is ismerek, akiknek számítástechnikai boltjuk van. Nekik is be kellett zárniuk ideiglenesen. Ezeknek 0 forint bevétele volt, amikor nem dolgozhattak annak ellenére, hogy informatikusok.

Nem minden számítástechnikus tud otthon dolgozni. A legtöbb kisadózó számítástechnikus lakossági ügyfeleket szolgál ki.

Jól tükrözi a kormány dilettantizmusát, hogy létrehoznak egy szabályt, amivel az egyik csoporttal kivételeznek, a másikkal nem. Az egyiket segítik, a másikat nem. Akkor inkább senkivel ne kivételezzenek.

2020. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolnám, hogy nem épp azzal az ágazattal kellene kezdeni az adó elengedést amelyiknek valamelyik ágazata, akár visszaesést is elszenvedhet. Miközben területek vannak ahol több ezer embernek azt mondják hello, holnaptól munkanélküli vagy. Nem csak esetlegesen visszaeshet a szakmájának egy ágazata, hanem nincs munkája.


Az állam meg csak azt tudja szétosztani amit beszedett. Rádöbbentünk, hogy az egészségügyre költeni kell, főleg ha egy ilyen helyzet van kiemelten, azért ez úgy nem fog menni, hogy üres a kassza és akinek eszébe jut annak bemondásra elengedik az adóját.


Arról nem is beszélve, hogy egy vállalkozó reagáljon már a változásokra és csinálja azt amire aktuálisan igény van. Gondolok itt arra, hogy ha egy színész el tud menni ételkiszállítónak (nem kis váltás) akkor egy informatikus is akár/esetlegesen elgondolkozhat rajt, hogy a szakmájának egy másik ágazatában érvényesüljön.

2020. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Ne legyen kivételezés és alkalmazkodjanak a vállalkozók. Ha nem lehet választani és mindenképpen segíteni akarnak, akkor kimutatható bevételkiesés alapján, egyénileg tegyék. Ne úgy, hogy az egyik politikus feleségének fodrász és műkörmész barátnőit akarja segíteni mert azok panaszkodtak és akkor az összesnek elengedik az adót.


Egy életképes vállalkozónak vannak tartalékai. Amelyik megrokkan két-három hónap kihagyásba, az nem életképes. Akiket a legutóbb is támogattak adóelengedéssel, azok a legjobban kereső kisvállalkozók közé tartoznak.


A többi támogatás is kétséges. Csak az idegenforgalomban dolgozók számíthattak tartósabb bevételkiesésre, de ezek közül is a vendéglátósoknak visszaállt a forgalma, amint megszűnt a kijárási korlátozás.

2020. nov. 3. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!