Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit vagyok köteles ilyenkor...

Mit vagyok köteles ilyenkor fizetni, ha életjáradéki szerződés megszűnne?

Figyelt kérdés

2 éven belül meghal a személy aki életjáradéki szerződést kötött, és én a fia kifizeti ezt az összeget, amit eddig apám kapott életjáradék szerződés keretein belül, akkor vissza száll az ingatlan az én tulajdonomba.

Úgy tudom ez így van konyhanyelven

De csak a szerződésben feltüntet összeget lehet köteles visszafizetni ugye?

Tehát ha mondjuk ő azon felül, pl felújítást végzett az ingatlanon. De azaz életjáradék szerződésben nem volt feltüntetve, csak számlákkal tudná igazolni


Az jelen esetben nem követelhető, csak az amit a szerződés keretein belül teljesített ugye?


2020. ápr. 10. 11:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát bármilyen egyéb juttatás amit életjáradék szerződés keretein kívül adott, az ilyen esetben semmibe vész, nem követelhető rajtam. Jól gondolom?
2020. ápr. 10. 11:38
 2/4 Neurotech ***** válasza:
2 éven belül? A szerződéskötéskor bele volt írva a várható időtartam? :)
2020. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Benne van ez aez eredeti szerződésben, h ha 2éven belül meghal, akkor visszavásá. Rlás lehetséges?
2020. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapesetben semmi közöd az ingatlanhoz. Ha mégis valamiért birtokolni szeretnéd, akkor meg kell venned.


Ha még élne az édesapád és ő szeretné felbontani a szerződést akkor ha mindkét fél beleegyezik, kártalanítás fejében felmindhatta volna.

2021. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!