Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező lesz az oltás a...

Kötelező lesz az oltás a koronavírus ellen? Oltásellenesek, ti hogy fogjátok elkerülni hogy beoltsanak?

Figyelt kérdés
Felnőtt embereknek egyáltalán kötelezővé lehet tenni? Nem megy szembe ez valami szabadságjoggal?

2020. ápr. 12. 12:26
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
65%

#18 ne zavarjon, hogy a H1N1 oltás körül is hasonló problémák merültek fel, pedig az egy influenza oltás, meglévő technológiával. Azzal volt tele az egész magyar sajtó, hogy merjenek oltatni az emberek, vagy sem. Illetve szerinted az emberi szervezetre gyakorolt hosszú távú hatást hogyan fogják tudni megvizsgálni, főleg úgy, hogy nyilván a hihetetlen komoly pandémia miatt ez az oltás fast tracken fog végigmenni minden ellenőrző lépésen.


Illetve miért is lenne közösségi érdek az én beoltásom? Oltsák be a veszélyeztetetteket, plusz aki kéri, de ha én addig valamilyen csoda folytán nem fertőződök meg, akkor vállalom annak a kiemelten magas kockázatát, hogy egy másik embertől elkapom ezt a nagyon veszélyes kórt aki szintén saját felelősségre nem akarta oltatni magát.


Nyilván nem tudhatom, hogy nem fogok-e belehalni, de a statisztikai adatok szerint ennek lényegesen kisebb a valószínűsége, mint annak, hogy egy fast tracken engedélyezett oltás miatt valamilyen szövődménybetegségem legyen, vagy elcsapjon egy autó, ami az oltást szállítja, vagy rámessen egy öngyilkos, aki a gazdasági válság miatt adta fel az életet.

2020. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Alex Fly ***** válasza:
54%
@19: szerinted egy profitorientált cég megengedheti magának, hogy kétes terméket hozzon forgalomba? Egy ilyen lépéssel örökre lehúzhatja a rolót...
2020. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
De ha lefizeti a tesztelőket ,akkor simán ad ki kétes terméket...
2020. ápr. 12. 15:48
 24/48 anonim ***** válasza:
46%
Szerencsére a Dupon a teflonnal nem mérgezett meg egy rakás embert, és soha nem kerültek olyan gyógyszerek forgalomba, amikről köztudott volt, hogy többet ártanak, mint használnak.
2020. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
47%

"De ha lefizeti a tesztelőket ,akkor simán ad ki kétes terméket..."

Ha pedig jó a terméke, eleve nem kell kit lefizetni, és mindenki nyer. Probléma megoldva.

2020. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
44%
#25: A kérdés, hogy vajon mi az olcsóbb: hosszú évek munkájával kifejleszteni egy jó minőségű terméket, vagy néhány hónap alatt összedobni egy tákolmányt, és néhány ismertebb médiumban reklámot csinálni neki?
2020. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
55%

Pénzben az a gyógyszergyártó jön ki a legjobban, aki hatékony gyógyszereket készít. Mivel így alakul ki a bizalom a cég és a vásárló között, mivel az ember emlékszik rá hogy a múltkor ez segített, tehát ha legközelebb megbetegszik, automatikusan megy az után, ami egyszer már bizonyított. Sőt, nyilván ajánlani is ezt fogja másoknak.

Ellenben ha valami nem használ, annak főleg az internet korában elég gyorsan híre megy, és mind a korábbi vásárlóktól, mind a potenciális jövőbeliektől elesnek a negatív reklám miatt.


Ilyesmi nem véletlen csak konteós marhaságokban fordul elő, hogy egy gyógyszergyártó érdeke az hogy beteg maradjon az ember. A valóságban el sem képzelhető nagyobb bukás egy gyógyszerészeti vállalat részéről, mint ez.

2020. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
70%

Azt igaz tudod, hogy nem az alapján engedélyeznek egy oltást, hogy mit mondd a gyártó? Bár ha ilyeneket írsz, hogy "lefizetik a tesztelőket" és hasonlóan hatalmas baromságokat (sértődj meg, ennél finomabban nem tudok fogalmazni ha ilyeneket írsz), fogalmad sincs hogyan működik a gyógyszerek és oltások tesztelése, engedélyeztetése.

Nem úgy, hogy behívnak 10-100 tesztelőt, beadják nekik a gyógyszert (vagy a te elképzelésed nélkül be se adják, csak pénzt adnak nekik), aztán azt mondják, hogy minden rendben ment.

Nem csoda, hogy ennyire félsz az oltásoktól, hiszen fogalmad sincs hogyan "működik" egy oltás, hogyan fejlesztik ki és hogyan tesztelik.

Pontosan a tájékozatlanság az ami a félelmet gerjeszti. Az ősember is eleinte félt a tűztől, mert nem tudta mi az és hogyan lehet hasznára. Ahogyan az autóktól is sokan féltek amikor feltalálták.

Értem én, hogy egyszerűbb kijelenteni valamiről, hogy veszélyes, mint utánanézni, olvasni. Teljesen felesleges bármit is írni neked, úgyse érdekel téged, mert ragaszkodsz a saját elképzelésedhez és nem is vagy hajlandó utánanézni dolgoknak. Ha nehezedre esik az olvasás, vannak a youtube-on is csatornák, videók, amikből művelődhetsz.

2020. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Mert te honnan tudod hogyan működik? De jó, tegyük fel, hogy minden rendben van vele... De ezt ki bizonyítja be nekem? Mert ha senki, akkor ne legyen kötelező. Ha nem lehet MINDEN kétséget kizáróan bizonyítani, hogy az oltások egyáltalán nem rosszak, akkor nem szabadna kötelezővé tenni.


Szerintem is még nagyobb esély van arra, hogy az oltások tényleg megfelelőek, mondjuk úgy hogy 60%. De ott van az a másik 40! Mért bíztok meg vakon valamiben, amiről semmit sem tudtok?


De oké! legyen 100%, hogy az oltások tökéletesek, semmi rosszat nem tesznek és minden (specifikus) betegséget meggyógyítanak. Akkor is had én döntsem már el, hogy engedem-e hogy vegyi anyagokat szúrnak belém. Főleg úgy , hogy senkinek nem árthatok vele, mert aki akarja, az megkapja és nem kapja el a betegséget úgysem.



Na de a kérdésre akar valaki válaszolni?

2020. ápr. 12. 18:14
 30/48 anonim ***** válasza:
68%

Honnan tudom hogy működik? Olvastam, tanultam, néztem, stb. és nem csak egy forrásból. Ki bizonyítja be neked? Létezik olyan ember, akitől elfogadnád ha ő elmagyarázná neked, hogy hogyan is múködik az oltás, a kutatás, a tesztelés, az elfogadása, akkor azt mondanád, hogy OK, elhiszem, biztonságos? Mert szerintem te senkitől se fogadnád el és senkinek se hinnéd el.

Mi az, hogy nem szabadna kötelezővé tenni? Hol élsz te? Nem is tudod, hogy hány _kötelező_ oltást kaptál már?? Tényleg ennyire tájékozatlan vagy?? És hallottad már valahol (azt el sem tudom képzelni, hogy tanultad, mert általános iskola alsó osztályos szintjén vagy), hogy milyen volt a világ az oltások előtt és hogy mennyi betegség tűnt el szinte vagy teljesen a világból az oltások bevezetése óta? Ez szerinted csak véletlen? Az is véltlen, hogy pl. a gyermekbénulás elleni oltás feltalálása és _kötelezővé_ tétele előtt nagyon sok gyerek halt bele vagy lett egész életére béna, az oltás óta pedig nincs ilyen?

Milyen 60-40%-ról beszélsz te?? Komolyan írtam, hogy tájékozódj. Majd iskolában is tanulod valószínűleg, de addig se terjeszd már a hülyeséget, hanem olvass, tájékozódj, tanulj!

Nem, ne te döntsd el, hogy beoltanak-e, vagy sem. Ha minden oltásellenes, tájlkozatlan, tanulatlan maga döntené el, hogy beoltsák-e, majd megfertőződne és megfertőzne valakit, aki súlyosan beteg, gyenge az immunrendszere, vagy hozzá hasonlóan hülye és nem oltotta be magát, akkor nem csak saját magát, hanem másokat is veszélyeztet. Ha nem lennének a kötelező oltások, akkor nem tűntek volna el szinte teljesen olyan betegségek a világból, mint a himlő, a gyermekbénulás, a szamárköhögés, kanyaró, stb, stb...

2020. ápr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!