Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező lesz az oltás a...

Kötelező lesz az oltás a koronavírus ellen? Oltásellenesek, ti hogy fogjátok elkerülni hogy beoltsanak?

Figyelt kérdés
Felnőtt embereknek egyáltalán kötelezővé lehet tenni? Nem megy szembe ez valami szabadságjoggal?

2020. ápr. 12. 12:26
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
35%

Tegyük fel, hogy a védőoltások autizmust, allergiát, stb. okoznak a beoltottak 0,01%-ánál... Ha nem lennének a kötelezp oltások, akkor hány hét alatt ölne meg többmillió embert egy járvány? Esetleg több járvány egyszerre? És hány más betegségben szenvedő embert nem tudnának ellátni a dugig lévő kórházak? Már említettem, hogy itt van példának a jelenlegi járvány, ami sehol sincs pl. egy himlőhöz képest. Egy himlőjárványnak 20-30%-os a halálozási aránya. Nem is kell messzire menni, 1972-ben Jugoszláviában a 175 fertőzöttből 35 meghalt (20%). Többmillió fertőzöttnél, amikor lehetetlen mindenkit ellátni ez jóval magasabb lenne.

A koronavírusnál nem tudjuk a halálozási arányt, mert még nincs vége a járványnak, de eleinte (a hamis kínai eredmények miatt) 1-2%-osnak hitték ezt az arányt, de Olaszo-ban, Spanyolo.-ban most épp több, mint 10%-a a fertőzötteknek meghal. Ez nem az az arány, amit el lehet bagatelizálni, hogy "én egészséges vagyok, úgysem lesz semmi bajom". Ha lesz oltás, akkor kötelezővé kell tenni. Neked gondolom nincs idős vagy fiatal de beteg (akár cukorbeteg) hozzátartozód, ismerősöd akiért aggódnál, de attól még van néhány tízmillió ember, akire veszélyes ez a vírus és nem szeretnének meghalni csak mert néhány ember (minden bizonyíték nélkül) fél az oltásoktól.

Már az elején kaptál választ az oltásellenesek oltására: jelenleg is vannak kötelező oltások, amiket az oltásellenesek is megkapnak.

2020. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

"Meg amúgy is az európai országok nagy részében nem kötelezőek és mégsincs szamárköhögés meg gyermekbénulás."

Ez nem igaz

2020. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

#41 Mert Ausztriában, Észtországban, Finnországban hány embert ölt meg az elmúlt években a hepatitis vagy a tüdőbaj? De mát elmondtam, ha nagy baj lenne vagy annyira sokan nem akarnák magukat beoltatni, akkor kötelezővé kell tenni?

De arról tényleg nem tudok semmit, hogy akkor azok az emberek is elkaphatják pl. a kanyarót, akik be vannak oltva ellene. Ha nem, akkor felesleges a vita, ha igen, akkor lehet tovább beszélni.


#42 Oltások tényleg nem kötelezőek, de azt nem tudom mennyire vannak betegségek.

2020. ápr. 13. 15:02
 44/48 A kérdező kommentje:
Ja és nem kaptam választ a kérdésre, mert nem volt egy oltásellenes sem, aki elmondaná hogyan fogja elkerülni.
2020. ápr. 13. 15:21
 45/48 anonim ***** válasza:
21%
Mert szerencsére elég kevés az oltásellenes, a 100ezerből 1, aki közülük olvassa a gyk-t, nem találta meg a kérdésedet.
2020. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Azért a válaszolók között voltak páran.
2020. ápr. 13. 15:35
 47/48 anonim ***** válasza:
erdekes hogy arrol karaltatok hogy nem lesz kotelezo, na bumm tessek, kotelezo
2021. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
16:04..Magyarországon bármi megtörténhet sajnos.
2021. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!