Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező lesz az oltás a...

Kötelező lesz az oltás a koronavírus ellen? Oltásellenesek, ti hogy fogjátok elkerülni hogy beoltsanak?

Figyelt kérdés
Felnőtt embereknek egyáltalán kötelezővé lehet tenni? Nem megy szembe ez valami szabadságjoggal?

2020. ápr. 12. 12:26
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
47%

"Főleg úgy , hogy senkinek nem árthatok vele, mert aki akarja, az megkapja és nem kapja el a betegséget úgysem"

Épp ez a lényeg, hogy árthatsz. Ha valakinek nem adható be az oltás bármilyen indokkal is (allergia, immungyengeség, stb), akkor őt pont az védi hogy mindenki más be van oltva. Vagy ott vannak a gyerekek, rájuk is mindre veszélyes lehetsz amíg ők meg nem kapnak egy adott oltást.

Lényegében ha csak úgy nem oltatod be magad egy kötelező oltással, akkor ugyanúgy veszélyes vagy a társadalomra nézve mint aki csak úgy nem tartja be a sebességkorlátozást.

2020. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

#30 Ne legyél ilyen 2 bites gondolkodású, nem fekete-fehér a világ. Szerinted csak jók vagy csak rosszak lehetnek az oltások... Tudom, értem, hogy sok betegséget ez megakadályozott, le is írtam. És egyáltalán nem vagyok tájékozatlan, te nem fogtad fel a 60-40 százalékos dolgot. Azt mondtam, hogy 60% esélye van (szerintem), de még lehet több is, mondjuk 80, hogy az oltások tényleg olyan tökéletesek, aminek te mondod. De ez még mindig nem 99, azaz egy 80-20 százalékos dologra nem akarom rábízni a testemet.

Hogyan lehetne bebizonyítani, hogy a védőoltás veszélytelen? Nem nagyon lehet... De legalább kéne valami hivatalos oldal, ahol mindent leírnak, tájékoztatni kéne minden embert arról, hogy hol készült , mi van benne, hol volt tesztelve, milyen esetleges káros mellékhatásai lehetnek. Így is lehetne trükközni meg hazudni persze, de még mindig jobb lenne, mint ami most van, hogy "jóvan itt egy tű megkapod az ótást, jöhet a következő! honnan tudod, hogy ez jó? hát mer valaki bebizonyította." Most kerestem rá a Googleben arra, hogy azokban az országokban mennyi az oltottak aránya, ahol nincs védőoltás és nem találtam semmit. Ennek a dolognak úgy kéne működnie, hogy mindenhol kutatási eredmények vannak és hivatalos adatok, erre csak cikket találni. Hol vannak a hivatalos források? Minimum minden oltás megkapása előtt kéne kapnom egy tájékoztatót az oltás összes adatáról (egy weboldal, ahol minden ott van). Mellékhatások, kutatási eredmények, hatékonyság stb.


Nem vagyok bolond, tudom, hogy már kaptam egy csomót. Nyilván nem is mindenkire veszélyes, de elég, ha a lakosság 0,1%-a betegszik meg. Meg amúgy is az európai országok nagy részében nem kötelezőek és mégsincs szamárköhögés meg gyermekbénulás.


"Nem, ne te döntsd el, hogy beoltanak-e, vagy sem. Ha minden oltásellenes, tájlkozatlan, tanulatlan maga döntené el, hogy beoltsák-e, majd megfertőződne és megfertőzne valakit, aki súlyosan beteg, gyenge az immunrendszere, vagy hozzá hasonlóan hülye és nem oltotta be magát, akkor nem csak saját magát, hanem másokat is veszélyeztet."


Itt tűnik i, hogy mennyire nem független a gondolkodásod. Azokban az országokban, ahol nem kötelező az oltás érdekes módon mégis beoltatják magukat az emberek. Ez azt jelenti, hogy a (nagyon) oltásellenesek aránya elég kicsi. (Erre akartam rákeresni az előbb és pontos adatot írni és itt nem találtam ) Magyarul a lakosság nagy része akkor is be lenne oltva, ha nem kötelező az oltás és eltűnne a betegség. Azon, hogy a sok "hülye, tájékozatlan oltásellenes" nem oltja be magát és nem tűnik el emiatt a betegség, ráérne akkor gondolkodni, ha tényleg sokan nem oltanának be magukat. Addig simán lehet nem kötelező. Ezért nem független a gondolkodásod, nem az adott helyzetből akarod kihozni a legjobbat, hanem egy gondolatot követsz.


#31 Nagyon jót írtál, igazad van, de nem sokan vannak, akik nem kaphatnak oltást. Erre az lehetne a jó megoldás, hogy aki nem akar oltást kapni az az oltások után a betegség eltűnése után 3 hét karanténba vonul. Ha meg elveszti így a munkáját vagy éhen vagy szomjan hal, akkor meg ő vállalta a kockázatot, övé a flelősség.

2020. ápr. 12. 20:37
 33/48 anonim ***** válasza:
59%

#32

Az a baj, hogy az oltások funkciója többek között egy újabb járvány kitörésének megelőzése is, szóval ez az önkéntes karantén nem igazán opció.

Egyébként abban még igazad is lenne, hogy nem lehet azt mondani valamire hogy 100%-ban biztonságos. Mivel eleve nem létezik olyan dolog, ami bizonyos körülmények között ne lehetne akár veszélyes is. De az egészségügyben nem elvárás a ritka szigorú szabadalmi elvárás, a soklépcsős tesztelés, pont azért hogy a lehetséges kockázat ne 20 meg 40 százalék legyen, hanem pár ezrelék vagy még kevesebb. Maguk a gyógyszergyártók se nagyon mernek ezzel kockáztatni, hisz egy olyan fiaskó után, ahol bejelentenek egy gyógymódot, ami mégse gyógyít, sőt, egyenesen árt az embereknek, a cég utána kb garantált hogy lehúzhatja a rolót. Lényegében senkinek sem érdeke, hogy ártalmas oltásokat kényszerítsen az emberekre.

Viszont, ha az országok vezetői úgy ítélik, hogy társadalmilag az lehet a biztonságosabb opció hogy kötelező legyen az oltás, akkor kötelezővé is fogják tenni, mert az egyéni érdekek nem állnak a társadalom érdekei fölött.

2020. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

#33

Igaz, hogy többlépcsős tesztelés, meg sose lesz 100% veszélyes, de itt azzal van a baj, hogy a többlépcsős tesztek hitelessége a nem 100%. Nincs sehol semmilyen hivatalos információ. Arra akarok kilyukadni, hogy az emberek semmilyen módon nem tudnak meggyőződni arról, hogy minden rendben a dologgal.

2020. ápr. 12. 22:12
 35/48 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem "független" a gondolkodásmódom (bár nem értem mi az, hogy független gondolkodásmód), támogatom az oltásokat, mert ezeknek köszönhető, hogy manapság már nem veszélyesek olyan betegségek, amiktől régen milliók haltak meg. És azért támogatom, mert ahogy egyre több helyen kezdenek megjelenni az oltásellenesek, úgy kezdenek felbukkanni újra olyan betegségek, járványok, amik rég eltűntek.

"ráérne akkor gondolkodni, ha tényleg sokan nem oltanának be magukat" - nem, nem érne rá gondolkodni, Akkor már késő lenne. Ez a koronavírus nagyon jól megmutatja, hogy mi van akkor, ha egy vírus, ami ellen nincs beoltva a lakosság, elkezd terjedni. Nem csak arról van szó, hogy a nem beoltottak megbetegednek és jó részük meghal. Na bumm, maguknak köszönhetik. Hanem arról is, hogy terhelik a kórházakat, megfertőznek olyan embereket, akik betegek, gyerekek, stb. már írtuk és elveszik a kórházi helyeket, az orvosokat azok elől, akik nem voltak felelőtlenek, beoltatták magukat, de valami más baj miatt mennének kórházba, ami lehet, hogy nem olyan súlyos, mint a beoltatlanok betegsége, ezért őket nem tudják ellátni. És még sorolhatnám az okokat, hogy miért nem szabad, hogy opció, választható legyen az oltás.

"Hogyan lehetne bebizonyítani, hogy a védőoltás veszélytelen?" - Honnan tudod, hogy a mikrohullámú sütő, a wifi, a mobiltelefon, stb. veszélytelen? Mégis használod. Miért? Az oltások végigmentek egy szigorú engedélyeztetési procedúrán. Nem, nem tudnak lefizetni embereket, mert nem úgy működik, ahogy te az elképzeled, újra csak azt tudom javasolni, hogy nézz utána. Évtizedek óta használnak oltásokat, bizonyíték van arra, hogy betegségeket előz meg, nincs semmiféle bizonyíték, még az oltásellenesek se tudtak semmit találni, ami az oltások ártalmasságát bizonyítaná.

"De legalább kéne valami hivatalos oldal, ahol mindent leírnak, tájékoztatni kéne minden embert arról, hogy hol készült , mi van benne, hol volt tesztelve, milyen esetleges káros mellékhatásai lehetnek"

1) az oltások nem egyetlen helyen készülnek.

2) nem egyetlen helyen voltak tesztelve. Újra mondom: legalább nézz már utána, nyilvánvaló, hogy fogalmad sincs arról, amiről beszélsz.

3) hány tájékoztató oldalt szertenél, hogy linkeljek? Egyetlen pár másodperces keresés eredménye:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Rengeteg oldal van, ahol tájékoztatnak az oltásról, mire jó, mik az esetleges mellékhatásai, stb.

Keress, tanulj, olvass, tájékozódj...

2020. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Nem független gondolkodásmód alatt azt értem, hogy nem a helyzethez viszonyítva méred fel a dolgokat, hanem egy ideológiát követsz. Úgy értem, hogy neked én is egy tudatlan hülye vagyok és az oltások csak jók lehetnek, mert eltüntették a veszélyes betegségeket. Amiket te linkelték azok CIKKEK, NEM HIVATALOS KUTATÁSOK. Hidd el tudom hogyan megy a tesztelés menete... De la is írom, hogy lásd, hogy tudom: megvan az oltóanyag, azt elviszik külön helyekre, egymástól független tesztelőkhöz, azért, hogy ne befolyásolják egymást. Természetesen az oltóanyagokat különféle szervezetek átvizsgálják, hogy mindenhova ugyanaz kerüljön, majd különféle génállományú embereknek beadják az oltást és így vizsgálják van-e valami káros hatása (vagy lehet csak 1-1 dolgot vizsgálnak pl. hatásos-e vagy okoz-e autizmust). Itt az egyetlen baj, hogy amikor én megkapom az oltást, akkor kéne kapnom mondjuk egy hivatalos weboltdalt, ahol fel van tüntetve az összes kutatási szervezet hivatalos weboldala, ahol minden lépést kutatási anyagokkal leírnak.


De itt még mindig nem erről van szó. Én már párszor mondtam, hogy szerintem is eltüntették a betegségeket és hasznosak is. Én is beoltatnám a gyerekemet, még lehet akkor is, ha nem lenne kötelező. Itt arról van igazából szó, hogy jogom kéne, hogy legyen ennek az elutasítására, főleg akkor ha csak magamat veszélyeztetem, hiszen mát más be van oltva és nem kaphatja el.


"Honnan tudod, hogy a mikrohullámú sütő, a wifi, a mobiltelefon, stb. veszélytelen? Mégis használod. Miért? "

Így van, tényleg használom és nem tudom veszélytelen-e. De van rá jogom, hogy bármikor széttörjem és kidobjam a kukába és nem visz senki börtönbe érte.

2020. ápr. 13. 12:02
 37/48 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, tessék, próbáld ezt értelmezni, utána gondold át újra hogy mi értelme lenne kutatási anyagot linkelni bármilyen vakcinához!


We detected interferon-γ-secreting HIV-specific T cells (range 163/106 to 686/106 peripheral blood mononuclear cells) ex vivo by ELISPOT in 77% (258/354) of people receiving vaccine; 218 of 354 (62%) recognised two to three HIV proteins. We identified HIV-specific CD4+ T cells by intracellular cytokine staining in 58 of 142 (41%) people. In those with reactive CD4+ T cells, the median percentage of CD4+ T cells expressing interleukin 2 was 88%, and the median co-expression of interferon γ or tumor necrosis factor α (TNFα), or both, was 72%. We noted HIV-specific CD8+ T cells (range 0·4–1·0%) in 117 of 160 (73%) participants, expressing predominantly either interferon γ alone or with TNFα. Vaccine-induced HIV-specific immunity, including response rate, magnitude, and cytokine profile, did not differ between vaccinated male cases (before infection) and non-cases. Ad5-specific T cells were lower in cases than in non-cases in several subgroup analyses. The percentage of circulating Ki-67+BcL-2lo/CCR5+CD4+ T cells did not differ between cases and non-cases.

2020. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

#37 Teljesen igazad van, olvastam mondjuk ezt is, én csak azt akarom mondani, hogy az ilyeneket nagyon nehéz megtalálni és emiatt ha van csalás, akkor az nagyon soká fog lelepleződni.


De igazad van. Ettől függetlenül szeretném, ha én dönthetném el mi lesz a testemmel.

2020. ápr. 13. 12:20
 39/48 anonim ***** válasza:
68%

"CIKKEK, NEM HIVATALOS KUTATÁSOK"

Van kb. 2 cikk is köztük, gondoltam hátha érdekel, de azért linkeltem be a többit, hogy lásd, ha rászánsz 5mp-et a keresésre, akkor korrekt tájékoztatást kapsz a lehetséges mellékhatásokról. Tehát nem igza, hogy nehéz lenne ezeket megtalálni. Egy többszáz(/ezer) oldalas kutatási eredményekről szóló publikációt senki sem olvasna el és nem is értene meg.

"De van rá jogom, hogy bármikor széttörjem és kidobjam "

Így van, mert ezzel senkinek sem ártasz - hacsak nem az ablakon dobod ki, de ez már más téma. Azzal viszont, hogy nem oltatod be magadat, másoknak is árthatsz, mások életét veszélyeztetheted.

"ha van csalás, akkor az nagyon soká fog lelepleződni." Ha csalás van, nagyon hamar le fog lepleződni, ugyanis a védőoltások nem fognak védeni, emberek milliói, akik az oltásokat kapták, meg fognak fertőződni, így elég hamar kiderül, hogy az oltás hatástalan. Ha meg egy oltás veszélyes, akkor emberek milliói fognak megbetegedni a mellékhatásoktól és ezt nemcsak nem lehet elhallgatni, de az orvosok, akik ezeket a betegeket látják és kezelik, nem is fogják elhallgatni és manapság elég gyorsan terjednek a hírek.

"A fejlett országokban az emberek olyannyira elszoktak attól, hogy járványok pusztítsanak, és halálos betegségek veszélyeztessék gyermekeik életét, könnyebben terjednek a tudománytalan, és sokszor életveszélyes elméletek."

"1987 után ismét felbukkant a torokgyík Spanyolországban. A spanyol El Pais információi szerint a gyermek azért kaphatta el a nagyon veszélyes betegséget, mert szülei oltásellenesek, és ezért nem kaphatta meg a védőoltást."

2020. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyesmire gondoltam.


"Ha csalás van, nagyon hamar le fog lepleződni, ugyanis a védőoltások nem fognak védeni, emberek milliói, akik az oltásokat kapták, meg fognak fertőződni, így elég hamar kiderül, hogy az oltás hatástalan. Ha meg egy oltás veszélyes, akkor emberek milliói fognak megbetegedni a mellékhatásoktól és ezt nemcsak nem lehet elhallgatni, de az orvosok, akik ezeket a betegeket látják és kezelik, nem is fogják elhallgatni és manapság elég gyorsan terjednek a hírek."


Ne vagy csak jók vagy csak rosszak lehetnek az oltások. Tudom, hogy sok betegség eltűnt, de ettől még lehet rossz hatása az oltásnak. Az autisták, figyelemzavarosak, allergiások, cukorbetegek száma sokszorosa, mint régen. Ezt LEHET az oltások okozzák. Nem biztos, sőt kevés esély van rád, de lehet. A lényeg, hogy valami okozza és amíg nem derül ki pontosan mi is okozza, addig benne van a pakliban, hogy az oltás szerepet játszik. A mellékhatás nem csak az lehet, hogy megkapod az oltást és rögtön beteg lehetsz. Lehet ezeket a betegségeket több minden okozza egyszerre: szennyezett levegő, víz, tartósítószerek, túlzott gyógyszerhasználat, stressz, azaz az emberi szervezet eltávolodása a természetes életmódtól. Erre közrejátszhat az oltás is.

Lehet felbukkantak újra régi betegségek és lehet ez az oltatlanságnak köszönhető. De mégegyszer elmondom, hogy én nem mondom, hogy ne oltsa be senki a gyerekét és ne legyen oltás... A kanyaró elkezdett újra terjedni, tehát ezt védőoltásokkal kell megelőzni. De ez nem azt jelenti, hogy az oltásoknak, emiatt egyáltalán nincs rossz hatásuk!

De itt a koronavírusnál felnőttekről is van szó. A gyerekeknek legyen akkor kötelező, a felnőttek meg hagy döntsenek a saját sorsukról. Ráadásul úgy, hogy az, hogy az oltások nem kötelezőek, nem azt jelentik, hogy senki nem oltatja be magát. Sőt a koronavírustól való félelem miatt szinte mindenki beoltatja majd magát. Ha nem így lenne, akkor majd szóba jöhet a kötelezővé tevés vagy valami más intézkedés. (Mert ugye a kérdés arra vonatkozott, hogy ezzel mi lesz és a nagyon durván oltásellenesek hogyan oldják majd meg a helyzetet, de de valahogy senki nem akart válaszolni.)

2020. ápr. 13. 13:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!