Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhunyt személy kórházi...

Elhunyt személy kórházi leleteinek másolatát kikérhetem, ha vérrokoni kapcsolatban álltam vele?

Figyelt kérdés
Valószínűleg buta kérdés, de lehetség az, hogy felkeresem azt az orvost, aki kezelte a már elhunyt személyt és kikérem kórtörténetét, bizonyos dokumentumait? (Igazolni tudom magam). Elhunyt személy esetében mi az eljárás? Az orvosi titoktartás ebben a kontextusban már nem érvényes, nem?

2020. ápr. 13. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Da.
2020. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nyilván attól is függ, hogy milyen vérrokoni kapcsolatod van az elhunyttal. Elvileg én is vérrokoni kapcsolatban vagyok Ádámmal meg Évával, de nem biztos, hogy jogosult lennék az kórtörténetükre (ha lenne).
2020. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Leleteket nem biztos, hogy kiadják, de a zárójelentést és a boncolási jegyzőkönyvet (ha volt boncolás) igen, feltéve, hogy te voltál megadva értesítendő személynek.
2020. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! ( Az Ádám és Éváson jót nevettem.)

Elég közeli a kapcsolat, nagyszülő. Viszont, amikor elhunyt én még elég fiatal voltam, nem engem értesítettek.

2020. ápr. 13. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!