Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hajfonással foglalkozom, ehhez facebook oldalt is készítettem, ami kis városomhoz mérten meglehetősen nagy népszerűségnek örvend. Oldalamon lehetőség van a munkám értékelésére is (ide eddig mindenki csak pozitív kritikát írt). A napokban viszont megjelent egy jóakaróm, aki hamis hírét kelti munkámnak egy szintén hamis profillal.

Számonkértem az illetőt, bizonyítékot kértem tőle, de a mai napon már sem a kritika, sem pedig a profil nem található.

Ilyen esetben (szándékos üzleti rongálás) lehet valamiféle feljelentést tenni ellene?

Vagy rögtön akkor kellene cselekednem mikor megjelenik?

(Nem akartam rögtön cselekedni, először utána szerettem volna járni az esetnek. Viszont ebben az időben, mikor munka sincsen, végképp nem jönnek jól ezek az esetek.)



2020. ápr. 21. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
legálisan csinálod?
2020. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megszokott lejárató módszer - régen úgy hívták hogy pletyka.

Valaki bevet egy hazugságot, gyakran nem is állítja, hanem csak "kérdezi". Pl. Képzeld, azt hallottam hogy Katka meg az igazgató szexeltek az irodában. Szerinted igaz lehet? - majd megy tovább és mindenki kicsit másképpen adja tovább. A végén meg már tényként állítják - hiszen hallották - hogy a Katka meg az igazgató szeretők, az irodában szexeltek és a Katka a 2. fiókra rakta közben a lábát, mert az íróasztalon csinálták.

Konkrétan ilyen pletyka jutott vissza egy kolléganőmhöz (nem Katka volt a neve) és ebből tudta meg hogy ő az igazgató szeretője és hogyan is szexelt vele - miközben soha nem is volt közük egymáshoz, csak volt egy jóakarójuk.

Nem igazán tudsz mit kezdeni vele, azon kívül hogy kiteszed a honlapodra azt amit itt is leírtál. Nyugodtan tegyél ki egy "Figyelmeztetés - rosszindulat" vagy hasonló feliratú szöveget, és írd le benne hogy valaki megpróbált téged besározni XY hamis hírrel. Írd le hogy mire utánajártál volna, az illető felszívódott, vagyis hazudott és nem meri vállalni az állítását. Kérsz mindenkit, hogy ne higgyenek a hazugságnak, hanem maguk győződjenek meg a honlapodon a munkád minőségének.

2020. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Igen, persze, hogy legális! Számlát is adok, rendesen be vagyok jelentve, adózom utána. (Még ebben az időben sem vállalok feketén munkát!)


Köszönöm szépen a segítséget! Közben megpróbáltam utánajárni, és egy ismerősöm ötlete alapján gondolkodtam el azon, hogy (legközelebb) fel lehetne jelenteni a szándékos üzleti rongálás nevében. Viszont ilyen „pletykákkal” akkor ezek szerint nem foglalkoznak a rendőrségen?

2020. ápr. 21. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:

"Igen, persze, hogy legális! Számlát is adok, rendesen be vagyok jelentve, adózom utána. (Még ebben az időben sem vállalok feketén munkát!)"


Ez esetben az ügyvéded szólítsa fel arra, hogy hagyja abba, mert következmények lesznek!


Polgári pert indíthatsz, de sokkal több pénzed el fog vele menni, mint amennyit nyersz

2020. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Abban az esetben kit szólítson fel, ha a profil is és a kritika is teljesen eltűnt? Hiába keresek rá a profilra (a nevére emlékszem), egyszerűen nincsen fent. És nem csak én nem találom (ha esetleg valahogyan letiltott volna), hanem több ismerősöm is sikertelenül keresett rá. (Elnézést kérek az értetlenkedésért, de nagyon aggódom amiatt, hogy esetleg olyankor bukkanna fel, mikor több ideig nem tudok aktív lenni az oldalon. Továbbá nem tudom hány olyan akár leendő vendéget vesztettem el, akik mondjuk olvasták a kritikát. Félek a következményeitől.)

2020. ápr. 21. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!