Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavállaló jogai a munkáltat...

Munkavállaló jogai a munkáltatóval szemben? Fizetés nélküli szabadság, "közös megegyezéssel" való felmondás,4 órás munkaviszony

Figyelt kérdés

3 választási lehetőséget ad a munkáltató:

1. Közös megegyezéssel elmesz

2. Fizetés nélküli szabi

3. Visszavesznek 4 órásnak a 8 óra helyett


Elfogadod a 4 órás szerződést,örülsz hogy még van munkahelyed. Első kör.

Aztán az orrod alá dugnak egy papírt, hogy elküldenek fizetés nélküli szabadságra.


- Ha nem írom alá a fizetés nélküli szabadságról szóló papírt, akkor mik a lehetőségeim? A munkáltató mit tud tenni velem? Hogyan tudnék kiharcolni magamnak egy jó megoldást ebben az esetben?


- közös megegyezéssel való felmondás ugyanez. Merthogy előre megírják ám! Kész vicc. Ha nem írom alá, mit tudnak csinálni? Mindenféle indok nélkül hogyan tudnak elbocsátani?



2020. ápr. 22. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli helyzetben az Mt. nem sokat ér. Mindenki túlélésre játszik, a munkáltató is. Ez van sajnos.
2020. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató nem adhat ki egyoldalúan fizetés nélküli szabadságot, ezt csak a munkavállaló kérheti. Nem kötelezhet arra, hogy aláírd. Mit tud tenni? Elbocsájt. Ebben az esetben fizetni kell a végkielégítést vagy olyan indokkal rúg ki pl. Szabálysértés, károkozás, hogy azt se kelljen.

Az van a legtöbb esetben, hogy mehetsz munkaügyi bíróságra, csak nem éri meg ez egy kisembernek. Ezt tudják a cégek is.

2020. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A közös megegyezés annyiban jobb, hogy rögzítik benne a feltételeket, pl felmondási idő hossza, amire szintén köteles az alapbért fizetni.
2020. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2


Igen erre lettem volna leginkább kíváncsi. Tehát kreál egy indokot, szabálysértés például, de ha nem jogos, az sem számít semmit?


Mellesleg nagy cégről beszélünk, messze elér a keze. De ez...ennyire nem korrektnek lenni.

2020. ápr. 23. 00:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kötelesek ezek semmire... Megy a mutyizás minden papírral. Ezelőtt a helyzet előtt is, nemhogy most.
2020. ápr. 23. 00:05
 6/10 Alex Fly ***** válasza:

Jogod van elfogadni a munkáltató diktátumát vagy felmondani....

Több nincs.

2020. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A munkáltató semmire nem kötelezhet a fent felsoroltak közül.


Ha felmond, azt köteles indokolni. Ha a vészhelyzetre alapozza a felmondását, attól még jár a további juttatás Neked, ha a feltételeknek egyébként megfelelsz, (végkielégítés), és felmondási idő is létezik még.


A felmondás indokának valósnak és okszerűnek kell lennie. Ha kreál egy valamit, hogy a további juttatásokat ne kelljen Neked megfizetnie, jogod van bírósághoz fordulni, ha annak nincs valóságalapja.


Fizetés nélküli szabadság: Ez a munkáltató részéről nem egy lehetőség. Ő nem szabhat ilyet. Azt csak a dolgozó kérheti. Gondolom pisztolyt nem fog a halántékodhoz, hogy aláírj egy ilyenre vonatkozó kérelmet.


"Visszavesznek 4 órásnak a 8 óra helyett"

Visszavesznek? Az akkor van, ha egy megszűnt munkaviszony után újraalkalmaznak. Egyébként honnan vennének vissza, ha még meg sem szűnt a munkaviszony?

Módosíthatjátok a szerződést a munkaidőt illetően. Ahhoz mindkét fél aláírása szükséges. Ha nem írod alá, akkor marad minden jogilag a régiben.


Közös megegyezés: Megajánl valamit a cég. Ha az Neked is megfelel, aláírod. Ha nem fele meg, nem írod alá. Mit tud tenni? Felmond, és kezdődik minden elölről. Jár adott esetben végkielégítés stb.


A munkaügyi perekről csak annyit: Nem értem, hogy az emberek miért félnek tőle? Én léptem meg ilyet, és egyáltalán nem bántam meg. Sőt!



Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Persze nem árt hozzá némi jogszabály ismeret, hogy jó döntést tudj hozni.

2020. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Köszönöm szépen a választ!

Értelek, és biztosan mindenben igazad is van. Mi írtuk alá a szerződés módosítást.

De sajnos azt sem tudom milyen lehetőségeim vannak, ha nem írom alá, mi lesz a következménye, stb. Tudatlan és talasztalatlan vagyok,és ez borzalmasan zavar. Ügyvéddel is beszéltünk, ő is ennyit tudott mondani, ilyen nincs. Ne írjuk alá.

Egyébként ez az egész több száz embert érint nálunk a cégnél.

2020. ápr. 26. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, tesómmal is ezt akarták csinálni, ezért jártuk mi is körbe a dolgokat.

Kaptak egy emailt, hogy válasszanak, egyből fizetés nélküli szabira mennek vagy egyelőre az alapszabadságukat fogyasztják.

Azonnal mondtam neki, hogy nehogy aláírjon ilyesmit! Undorító egy cég az is, ahol ő dolgozik, de valljuk be, nehéz dolog ez, hiszen annyira bizonytalan minden, ki tudja, ha elfogadja, mi lesz, ha nem fogadja el, talál e munkát stb. Nem mindenkinek van milliós megtakarítása.

Mindenesetre azt mondta a főnöknek, hogy ne próbálkozzanak ezzel, ugyanis ő (meg többen) nem ír alá ilyet, utána ha akarják rúgják ki, de akkor kötelesek végkielégítést fizetni (sosem érkezett panasz rá az elmúlt 8 év alatt). Aztán elmegy 3 hó álláskereső járadékra, az is valami. Szóval lecsökkentették a beosztásukat, aki eddig 4-5 napot dolgozott a héten, az örül ha 3napra beírják, így is lecsökken a fizetése.

Aztán egyik nap elküldték az összes, kevesebb, mint 3 éve ott dolgozót (nekik nem kellett fizetniük), tekintet nélkül arra, hogy jól dolgozott e.

2020. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok helyen ezt csinálják. Felmondanak azoknak, akiknek még nem kell végkielégítést fizetniük. Mindegy, hogy milyen jó munkaerő volt.

Mindenki a túlélésre hajt.

Ugye ha kitaláltak volna már régebben hasonló szitukra megoldást, olyasmit, mint egy cég felszámolása esetére, hogy a dolgozó a béréhez akkor is hozzájusson, ha egy céget felszámolnak, most nem lenne mindenki ekkora gondban, bizonytalanságban.


Okos a más kárán tanul, az ostoba pedig a sajátján.

Ki lehet találni, hogy bármelyik kormányunk melyik kategória.

2020. ápr. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!