Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetem vele azt hogy...

Megtehetem vele azt hogy felszólítom hogy húzzon magának máshonnan vízórát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a történések már jó 3 éve tartanak. Barátommal 3 éve vettünk egy kis faluban egy házat ahol az egyik oldalon egy idős nő lakik(vele nincs probléma csak a másikkal) a másikon meg egy férfi lakik a feleségével. Az első évben épp ahogy minden rendben volt. Csak sokszor hallottuk a párommal vissza hogy ki beszél minket másoknak.(mármint a férfi) Hogy késő estig ég a villany nálunk ami senkit nem zavar mert nem erős csak olvasó lámpa meg ilyen aprosagok. Barátom 2 éve vett egy német juhászt és azóta elszabadult a pokol. A kutyánk néha volt hogy éjjel is előre futott a kapuhoz hogy valamit megugasson és a szomszédnak nem tetszett... Többször dobott petardat a kapunk elé, vagy épp öntözte le a kutyánk hideg vízzel amikor nem figyeltünk és ő kint öntözött...viszont tegnap ok nélkül kint gyomirtózott és lefujta a kutyánk is. Akkor jöttünk épp haza és a kutya már a kapunál állt. Néztem hogy miért vizes és vízcseppes a feje és ki derült hogy gyomirto. Tudom hogy direkt csinálta.

Nemrég akadt egy olyan incidens is hogy az ő háza oldala nincs elkeritve és a mi udvarunkba lóg be. Nemrég hozattunk fát és úgy tette le a traktor hogy 2 rönk az ő falahoz ért hozzá. Persze kijott cirkuszolni hogy ő lefenykepezi és felad a rendőrségen mert már benne van a fa rönk a 60cm részében.

Viszont a kérdéshez visszaterve. Az ő és a mi vízóránk egy helyen van. Messze van az ő 60 centis területétől. Meg lehet azt valahogy jogilag csinálni hogy ő máshonnan huzasson magának vízórát? Mert ha ő ilyen velünk akkor én egy másodpercig nem fogom elturni hogy ezt csinálja. A vízórája már a mi területünkön van! Mellesleg a háza körül soha nem kerítette el a 60 centit. Mióta itt vagyunk 3 éve egyszer sem kérdezte meg hogy be e jöhet az ő részét kigyomlálni. Mindig mi csináltuk meg azért mert már nem bírtuk nézni hogy mennyi gyom nő ott.


2020. ápr. 23. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

először is a kutyás rész megtorlása undorító dolog, erről nem az állat tehet,de viszont éjszakára legyen bent az állat.

Én is utálom ha éjszaka a szomszéd kutyája felver, marha jó érzés lehet erre felébredni.De én ilyenkor a gazdát utálom, mert nem tesz ellene semmit és tudom, hogy nem sétáltatja és szerencsétlen már unalmában ugat a többi kutyának (ezt onnan tudom, hogy a vírus óta sétáltatja, mert így kimehet és azóta csend van).


Másodszor csináltassatok akkor kerítést és ez a rész megoldva, a rönköt ti is odébb tudnátok húzni.

a gyomjához nektek semmi közötök, csak a saját kerteteket gyomlálhatjátok.

Amúgy a bácsi erős túlzásokba esik,de most már ti is fel vagytok ezáltal húzva.

2020. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A mi kutyánk őrző-védő nem fogom azért becsukni mert a szomszéd úgy gondolja! Minden nap kiviszem sétálni a kutyát. Szóval nem is arról van szó hogy unalmában ugat. Ő ha hall kintről valami moccanast, vagy valami elmegy este az utcában már fut a kapuhoz. A rönköt azonnal elhúztuk a faltól és a gyomot meg azért szedem ki a fal tövéből hogy ne a mi kertünk színvonalát rontsa. Kaput magasabbra nem fogok húzni csak a szomszéd végett. Ennyi áron tehetné ő a sajátját magosabbra.
2020. ápr. 24. 00:29
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

nekünk is németjuhászunk volt (méghozzá németjuhász-farkas, ami a legnagyobb a fajtán belül) és szépen bent volt a házban és bentről is tudott őrizni...

ha békét akarsz kerítést húzol és pont, egyikőtöknek okosabbnak kell lenni.

2020. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem lehet őt bent tartani mert már kintre van szokva és nem viseli el a benti létet.

Örülnék ha a kérdésemre kapnék választ nem a kerítésemről lenne szó!

2020. ápr. 24. 00:40
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
németjuhász, nagyon okos fajta. Ha foglalkoznak vele erre is rá lehet szoktatni csak türelem kell hozzá. Tudom, mert ilyen típusunk volt és nagyon értelmes fajta.
2020. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
én is csak azt tudom mondani, hogy neveld meg a dögödet, mert ezt a háborút te kezdted, nem a szomszéd.
2020. ápr. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

A kutyának az a dolga hogy ugasson

Most zavarja, de ha mennének a betörők nem is lenne olyan rossz, hogy jelez.

Főleg ha nem egész éjjel ugat.


Kerítést még ő húzza fel, amikor belog aza udvarra a ház?

Van ahol a telekhatárra épül a ház.


Vannak ilyen szemét szomszédok.

Tudod mit csinálj?

Legyél vele kedves.

Attól megorulnek.


Feljelentelek a rendőrségen, oké, atjössz előtte sörözni?

Figyeld az arcát...


A vizorára nem tudok mondani semmit.

2020. ápr. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár kérdés nem tiszta:

1: A háza a te telkedre nyúlik át? Ha igen, iránny az önkormányzat, ők megmondják, hogyan tovább. De gyakorlatilag van egy földmérési hibahatár, kérdés, azon belül van-e, illetve a kijelölt területen nyúlik-e túl? Na meg mi szerepel az építési engedélyen?


2: Milyen 60 centiről beszélünk, mikor átnyúlik a ház? Vagy a szorgalmi részről? Azt csak azért kell szabadon hagyni, hogy tudjon festeni, csatornát javítani, ilyesmi. Tehát a te területed, neked kell gyomlálni, csak annyi, hogy biztosítanod kell, hogy a munkálatai esetén előre egyeztetett időpontban odaférjen. De szerintem ez nem 60 centis rész.


3. Vízóra. Nem lehet, hogy ez a két ház egykor egy portán volt?

Hogy történik a vízóra leolvasása? Igazából nem vagy köteles szerintem megengedni, de ha nem jár neked kényemetlenséggel, engem nem zavarna. Viszont ha mondjuk van olyan szakasz, amire emiatt pl. nem ültethetsz fákat, mert onnan megy tovább a cső, akkor lehet, hogy kérhetsz kártalanítást.


De ez mind-mind jogi ügy.

2020. ápr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy vízórát egy aknát nem lehet csak úgy ukmukfuk áthelyezni.

Én a helyedben először kiméretném a telket. Lehet az a nyamvadt 60 cm + az ő vízórája nem is hozzátok tartozik.

Ha meg van a kimérés felhúznék kerítést, ha benne van a szomszéd vízórája ha nincs.

Biztosan rakatnék fel kamerát, hogy tudjam bizonyítani a kutya abuzust. Amint van bizonyítékom feljelenteném.

Ezek nélkül hiába pattogsz.

2020. ápr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

Ti fel meterre laktok egymástól, hogy a lámpa zavarja? Nem ertem ezt, hogy van ez?? Engem az se zavar, ha szomszédnál udvari feny is eg, mert nem latok oda, nem ertem ezt...?


Tök jó, hogy odaviszel egy zajongó allatot, es te vagy felháborodva, hogy kivannak ettol...bár azt elitelem,amit csinal vele ezert, en csak zajonganek nektek ejjel...

A tobbit leírták elottem, meresd ki.

A szomszéd háza melletti részt mi gondozzuk, szep is lenne, ha atjarkalna ezért...

Ti is atjarkaltok a nenihez?

2020. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!