Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csendháborítás lakott területe...

Csendháborítás lakott területen kívül?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a helyzet akkor ha lakott területen kívül este a kelleténél nagyobb zajt csapunk.

Egyik barátomnak van egy hétvégi telke, rajta egy kis házzal ahol a járvány után szeretnénk egy nagyobb házibulit tartani. A telek hivatalosan zártkertnek számít. Vannak a környéken szintén zártkertek és olyanok amiket amíg lehetett kivontak a zártkerti művelés alól.

Hivatalosan elvileg nem lehetne ott életvitelszerűen lakni, mégis van néhány ember akik kiköltöztek (nagyon sok telek van, max egy tucat ember lakhat kint állandóan). Ha majd mi bulizunk, zenét hallgatunk akkor kihívhatják a rendőrséget csendháborítás miatt?

Elvileg nem természetvédelmi terület így az állatokat nem zavarjuk, emberek meg ugye hivatalosan nem is lakhatnak ott.

Egy település van körülbelül 2 kilométerre, de akkora zajt ami a településre behallatszik 100%, hogy nem fogunk csinálni.


Korábban városban tartott házibuli miatt már volt, hogy a szomszéd panaszkodott a zaj miatt, pedig nem volt elviselhetetlenül hangos a zene.


Van aki esetleg járatos az ilyen jellegű jogszabályokban?



2020. ápr. 25. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne belőle de azért a környéken lévő emberkéknek szólj előre...
2020. ápr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Csendhàborítás miatt ne aggódj! Aggódj az 50-500ezer szabálysértési bírság miatt, amiért megszeged a veszélyhelyzetről szóló kormányrendeletet... fejenként ennyi, szóval drága buli lesz
2020. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Értő olvasás nuku :D
2020. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 mint írtam a járvány után fogunk bulizni, addig nem is talalkozunk...

Mellesleg most is sokan tartanak baráti összejöveteleket a veszélyhelyzettől függetlenül, de mi NEM.


Elsőnek köszönöm a válaszát, tervezünk szólni majd a szomszédoknak is. Viszont jó lenne tudni az erre vonatkozó jogszabályt. Jártam már úgy, hogy körbejártam a szomszédokat, volt aki nagyon kedves volt más pedig ugyanúgy háborgott mintha nem szóltam volna.

De ha jogilag teljesen szabályos lakott területen kívül (de magánterületen) hangosabban bulizni, akkor nem aggódunk a szomszédok miatt.

2020. ápr. 25. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
0-24 és bárhol , ha hívják a sünöket ők mennek .
2020. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A rendőr jön ha hívom azt értem, a kérdés, hogy jogos-e ilyen esetben rendőrt hívnia a szomszédnak?

Hisz ő önként úgy döntött, hogy kiköltözik egy ilyen helyre de attól az még hivatalosan nem lakott terület. Vezetékes víz, gáz sincs...

Ilyen esetben is van csendháborítás?

2020. máj. 1. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!