Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hívhatom a rendőrséget? Vagy...

Hívhatom a rendőrséget? Vagy ilyenkor ez még nem csendháborítás?

Figyelt kérdés
A felettünk lakó szomszédom minden nap reggel 8tol általában 4ig bömbölteti a zenét kB 1 hete. Az a gond hogy én most itthoni munkán vagyok és van egy 3évesem is aki most itthon van ugye. Így hogy most nincs bölcsi kicsit leeresztett és általában 9ig alszik, de nem bír mert 8kor már megy a buli. Egész nap tiszta nyüg én a zajtól nem tudok dolgozni. (Tudom, tudom költözzek, meg van a házunk, de még romokban a párom csinálja, de nem nagyon halad kB.még fél év.) Én már szépen szóltam, a párom is, volt hogy csúnyán szóltam, de semmi reakció. Ha a rendőrséget kihívom akkor kijönnek vagy nem foglalkoznak vele?
2020. ápr. 17. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
"munkaidőben" nem csendháborítás, asszem… Sajnos. :(
2020. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Jogilag bármilyen zaj, ami megzavarja a közvetlen környéken élők nyugalmát, az csendháborításnak minősül, akár még nap közben is.

Pontosan arról, hogy az adott ingatlanra milyen szabályok vonatkoznak, társasházak esetén egyrészt a Házirendből, ezen túl minden ingatlan esetén a települési önkormányzatok - Budapesten a kerületi, illetve a Fővárosi Önkormányzat - rendeleteiből lehet tájékozódni.

A legbékésebb megoldás - a jó szomszédi viszony és a viták elkerülése érdekében -, ha udvariasan kompromisszumra törekszetek. Célszerű megkérni a bulizókat, hogy vegyék lejjebb a hangerőt. Ha többszöri, személyes felszólítással sem sikerült eredményre jutnod, akkor értesítheted a rendőrséget. Gyakran előfordul, hogy a hangoskodók pont akkor hagyják abba a lármázást, amikor a hatóságok kiérkeznek a helyszínre. Ilyenkor sincs semmi gond: az ellenkező híresztelésekkel szemben ilyenkor nincs kiszállási költség vagy bírság, amit meg kell fizetned, és még ha a kiérkező járőr csöndet is tapasztal, megkérhetjük, hogy figyelmeztesse a zajongókat. Az első alkalommal szóbeli figyelmeztetés történik, ám ha a rendőr távozásakor újra felcsendülnek a hangos tevékenység zajai, a másodszorra kiérkező rendőr bírságot szabhat ki.

2020. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel hagyd a rendőrséget, inkábba jegyzőhöz menj, miután videón dokumentálod, hogy ellehetetleníti a nyugodt együttélés körülményeit.


A jegyző fel fogja szólítani írásban hivatalból, te pedig birtokvédelmet kapsz!


Na onnantól tudod hívnia rendőrséget a következő alkalomnál, és már repül is a bírság!


Sok sikert!

2020. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Hála istennek akkor ezért nem hívták még ki rám a szomszédok a rendőröket. Köszi jó tudni hogy munkaidőben nem csend háborítás. Akkor 4 után nem bömböltetem csak délelőtt (lehet én vagyok a szomszédod) 😂😂
2020. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem 😂
2020. ápr. 17. 16:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia

A mi lépcsőházunkba úgy van hogy reggel 8-tól este 6-ig furhatsz bömböltetheted a zenét meg amit akarsz de előbb nem mert akkor szólhatnak a szomszédok bár ez attól függ hogy milyenek a szomszédok.Nalunk reggel 8-tól este fél 6-ig bömböl a zene és még nem szóltak pedig nem 1x volt olyan hogy olyan hangos volt a zene hogy az utca végén és a lépcsőházban is lehetett hallani.Szerintem a közösképvoselőnek szólj

2020. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt elég jól le van írva, olvasd el!

[link]

2020. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt jelenti h napközben bömbölhet a zene.

Szobahangerö vagy èpp annyi h a szomszednàl éppenhogy hallani.

Tévhit az h csak éjszaka nem lehet zajongani.

2020. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2.leírta, tök mindegy, hogy munkaidő vagy nem.
2020. máj. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!