Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrségi eljárás, annak...

Rendőrségi eljárás, annak jogi következményei (lent kifejt. )?

Figyelt kérdés

Üdv,

Gyorsan a tárgyra is térnék, egy gyanúsított személy ellen eljárás indult személyi érték eltulajdonítása gyanúja miatt, amiben tanúvallomást tettem. Az eset után pár hónapra rá értesített a rendőrség, hogy a folytatott nyomozást megszüntetik, mert nem történt bűncselekmény, mivel az érték nem haladta meg a bűncselekményi értékhatárt.

(Lezárásul az értesítőben mindenféle jogi bekezdés szerint indíthattam volna pert, kártalanitási igényt stb stb, de mivel örültem, hogy végre lezárult a nyomozás, hogy ne kelljen vele többet foglalkozni, ezek közül semmit nem vettem igénybe, további kapcsolatot sem vettem fel a rendőrséggel.)


Mostanában ennek ellenére kaptam egy újabb értesítőt, hogy ez ellen a személy ellen Közvetítői eljárás lefolytatására van lehetőség. A részvétel önkéntes, hozzájárulásom bármikor visszavonhatom (tudtommal nem is adtam hozzájárulásom, miért és mit kéne visszavonni?).

Ez esetben, ha nem veszek részt ebben a közvetítői eljárásban, akkor a szabálysértési eljárás folytatódik??

Tehát tovább fog menni bíróságra az ügy, és ott kell majd tanúskodnom?

De ez hogy lehetséges, ha egyszer már a nyomozást megszűntették, mivel nem történt jogi bűncselekmény?


2020. máj. 3. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha te tanú vagy, a második levél tök értelmetlen, gondolom, csak véletlenül küldték.

Én felhívnám azért őket, hogy ne találgassak.

2020. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én is ezen rágódok de rendőrséggel beszélni, hívni őket mindig is féltem, mert a végén még én kerülök ki rosszul minden hivatalos dologra rá parázok:/
2020. máj. 3. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Attól, hogy megszüntetett a rendőrség egy nyomozást (ami büntetőeljárás) még nem jelenti azt, hogy nem indult egy másik (szabálysértési) eljárás.


Az írásodból nekem úgy tűnik, hogy ez történt.


"folytatott nyomozást megszüntetik, mert nem történt bűncselekmény, mivel az érték nem haladta meg a bűncselekményi értékhatárt."


Ilyenkor egyúttal szabálysértési eljárásra adják át az ügyet, a megszüntetés mellett.


A közvetítői eljárás megindításához az kell, hogy - más egyéb feltételek mellett - az eljárás alá vont és a sértett állapodjon meg a kár megtérítésében.


Vélem, ezért keresnek, mert kellene a hozzájárulásod.


Ha nem adod nekik, nincs közvetítői eljárás, de attól még szabálysértési eljárást lefolytatják.


Hogy kell - e még vallomást tenned?


Attól függ...


Ha lehet érdemi döntést hozni az eljáró szervnek az eddig meglévő iratanyagból is, akkor nem. (meghallgatás nélküli eljárás.)


Ha ezt nem lehet, akkor esetleg szükség lehet a meghallgatásodra, ha az eljáró ügyintéző úgy ítéli meg.

2020. máj. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már érthető. Nagyon köszönöm!
2020. máj. 11. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!