Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abból lehet jogi gondom, ha...

Abból lehet jogi gondom, ha ismeretlen tettes vádolok meg olyasmivel ami nem bizonyítható?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy betörést észlelek a nyaralómban most a vészhelyzet alatt s feljelentek ismeretlen tettest vészhelyzet alatti fosztogatásért. Elkapják a tolvajt, aki azonban hogy magát mentse azt mondja, hogy nem most tört be hanem még év elején, még a vészhelyzet előtt. Így kevesebb börtönt kapna. Azonban a hatóság nem tudja megállapítani, hogy mikor tört be, de én se tudom bizonyítani hogy ez a vészhelyzet alatt történt e, s nem ép tényleg előtte. A rágalmazás nem áll meg hisz ismeretlen tettest jelentettem fel.
2020. máj. 14. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt betorosert nem feltelen adnak bortont.


Masreszt ha beismeri hogy tenyleg betort, akkor az nem rágalmazás.


Aztan meg, azert nem jar buntetes hogy feljelentést teszel. A rendorseg dolga a felderites a birosage az itelkezes. Nem is jelenthetned fel az elkovetot másképp mint ismeretlen tettes hisz nem kaptad rajta. Ha lenne mondjuk egy kamerafelveteled es azt mondanad hogy ugy tunik!!! ez Gipsz Jakab, de kiderul hogy teljesen mas, az sem ragalmazas, hiszen te csak infot adtal, a rendorseg dolga a nyomozas. Azert fizetik oket hogy kideritsek ki volt. Ezt tehetik onalloan vagy pl allampolgari segitseggel. Aztan merlegelik a dolgot hogy mennyire megbizhato az allampolgari segitseg.

2020. máj. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismeretlen tettes ellen akkor tesznek feljelentést, ha a tett megvan, elkövették, de nem tudni ki volt az.

Itt nem tudsz rágalmazó.

Rágalmazni akkor lehet, ha valakit konkrétan megnevezel, de amit rá mondasz az nem bizonyul valósnak.

2020. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!