Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor hogy lehet lemondani...

Ilyenkor hogy lehet lemondani az örökségről?

Figyelt kérdés

Anyukám 4 éve meghalt, és akkor rendben lezárult a hagyatéki. Nem volt tartozás, a testvéremmel örököltünk pénzt.


Most derült ki, hogy anyukám nevén volt valami zsebkendőnyi földrész az isten háta mögött, amit még az ő anyukája halála után örökölt.


Ez nem kéne se nekem, se a testvéremnek, de hogy lehet így lemondani? Egyáltalán le lehet, ha 4 évvel ezelőtt nem mondtunk le az örökségről?


2020. máj. 23. 04:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem póthagyatéki eljárás lesz. De miért akartok lemondani róla? Hirdessétek meg, hátha lenne rá vevő.
2020. máj. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Én nem mondanék le róla, inkább adjátok el
2020. máj. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Brigol20 válasza:
87%
Szerintem is el kéne adnotok inkább.🙂
2020. máj. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem akarjuk eladni, nem akarjuk a nevünkön tudni egy NAV illetéknyi pillanatig sem. Egy szaros kis semmire nem jó föld 48-ad része. A nagypapámtól - aki anyukám után halt meg, tehát mi örököltünk anyu helyett - ugyanígy megörököltük volna ezt, de lemondtunk róla másik örökös javára.


Póthagyatéki volt, tárgyalás nélkül, csak a levélből tudtuk meg, hogy ez megtörtént.

2020. máj. 23. 05:07
 5/23 A kérdező kommentje:
És igen, itt van a papíron, hogy 4500 az értéke. Azaz négyezer-ötszáz forint. Az póthagyatéki díja ennek a duplájánál több.
2020. máj. 23. 05:12
 6/23 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezt utólag már nem lehet lemondani, ha a tulajdonotokká vált.
2020. máj. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ezt írtam, hogy nem akarjuk a nevünkön tudni, tehát még nincs a nevünkön, csak ha a póthagyatéki végzés jogerőre emelkedik. Ma kaptam a levelet.
2020. máj. 23. 05:19
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

hát az örökség az csomagban van, vagy minden vagy semmi

olyan nincs h ez kell ez nem ! nincs válogatás


szóval ha elfogadtátok a többit akkor ezt is el kell.

ajándékozzátok el a tulajdonostársaknak vagy a szomszéd föld tulajdonosának.

2020. máj. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Megkeresed a föld egy másik tulajdonosát és elajándékozod neki.
2020. máj. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"hát az örökség az csomagban van, vagy minden vagy semmi


olyan nincs h ez kell ez nem ! nincs válogatás"


Köszönöm, ez volt a kérdésem. Ezt tudtam, hogy nincs válogatás, de nem tudtam, hogy akkor is így van-e, ha a hagyatéki után évekkel derül ki, hogy hoppá, van még valami, ami lemaradt.

2020. máj. 23. 07:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!