Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól lehet teljese...

Hány éves kortól lehet teljesen megszakítani a kapcsolatot és az előre "bejegyzett" látogatásokat egy szülővel?

Figyelt kérdés

Szóval, lényegében apámmal az utóbbi három évben romlott meg a kapcsolatom. Apám amióta megszülettem, azóta munkanélküli és az apai ági nagyanyám egyik házában él. Az egyetemre már 12 éve jár, a mai napig nincs meg a diplomája, de lényegtelen, akkor sem dolgozna, abszolút nem érdekli semmi, csak a politikát elemezni magában, és k***a anyázni. A nevelésemben sem segített sokat, egy-két apró dologban tudott nekem segíteni, de nem tudott sem a taníttatásomban, sem az életszínvonalamban segíteni. Nem foglalkoztatta az, hogy mi van velem, egyszer sem törődött azzal, hogy mit érzek, sosem hallgatott meg az elmúlt 16 évben, voltaképp csak teherbeejtette anyámat, aztán behúzta fülét, farkát. Anyámnak is teher, hogy minden (ez a karantén előtti rendszer volt a "látogatásokkal" kapcsolatban) két hétben látnia kell apámat, meghallgatni az unalmas sznob hozzáállását a világhoz, holott nagyon is proli életet folytat, egyedül él nagyanyám régi házában a pusztában, a kutyájával, aki számára szent, senki nem mondhat rá semmit (holott az a k***a kutya sz*rj*val van tele a terasz, no persze ez sem érdekli), engem pedig már azért szíd, meg átkozódik, hogy nem mostam hajat aznap reggel, hogy a kedvére tegyek. Plusz persze nem is dolgozik, mint említettem, a gyerektartást is a nagyanyámtól szedi el. Tartozásai vannak, és abszolút nincs közös témánk. Igazából csak kioktatni tud engem, nem beszélgetett velem semmi érdemlegesről, csak kritizálni tud minden alkalommal.


Remélem jól ismertettem a helyzetet, ezért azt szeretném megkérdezni, hogy jogilag hány éves kortól nem kötelezettségem tartani vele a kapcsolatot? Nincs semmi közünk voltaképp egymáshoz, csak a vérvonal, de semmilyen egyéb szociális kapcsolat vagy értelmi kapcsolat nincs közötte, és a családja és köztem, ezért ez egy megváltás lenne nekem, egyikünk se "szereti" véleményem szerint a másikat.


16/l



2020. máj. 23. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyámhivatalnál kell jelezni, ha nem akarsz vele továbbra kapcsolatot tartani. HA erröl kaptok határozatot, akkor utána nem vagy köteles elmenni hozzá. Viszont ha nem tartod vele a kapcsolatot, akkor 18 éves korodtól kezdve semmit sem köteles fizetni utánad érdemtelenség miatt.
2020. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, 16 éves kortól.
2020. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
61%

Szia, kedves kérdező!

Nekem az a véleményem, 14 éves szemmel, hogy még ne ezen gondolkodj ülj le mellé és beszéld meg vele, hogy neked mi a gondod. Ha már úgy sem érti lehet róla szó. Gondold előtte át, hogy mit szeretnél neki mondani, sok érvet szedj magadra, és mondd meg neki, hogyha nem változtat elveszít téged!

További szép napot! :)

2020. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

14 éves korodig nem dönthettél erről, de amint betöltöd ezt a kort, szabadon eldöntheted, hogy szeretnél-e vele továbbra is kapcsolatot tartani. Ha nem, akkor ezt jelezni kell a gyámügyi hivatalban, ahol mérlegelik apukád helyzetét (valószínűleg nem lesznek elragadtatva), és figyelembe veszik majd azt is, hogy te önszántadból nem szeretnél vele a továbbiakban kapcsolatban lenni. 18 éves korodtól pedig szabadon dönthetsz, hogy megszakítod-e vele teljesen a kapcsolatot.

Persze 18 éves korodik ugyanúgy kell gyerektartást fizetnie, és ha érettségi után azonnal továbbtanulsz, nem hagysz ki éveket közben, akkor az egyetem alatt is fizetnie kell.

2020. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Persze 18 éves korodik ugyanúgy kell gyerektartást fizetnie, és ha érettségi után azonnal továbbtanulsz, nem hagysz ki éveket közben, akkor az egyetem alatt is fizetnie kell."


Ez nem egészen igaz.

18 éves korig a különélö szülö gyerektartást kötelees fizetni, és ez alól nincs felmentés.

Viszont 18 év után a gyerektartási kötelezettség megszünik és helyette rokontartás lép életbe. Ennek sokkal enyhébb feltételei vannak, a tartásra kötelezett csak akkor köteles fizetni, ha ez a saját (és az esetleges új családja) megélhetését nem veszélyezteti, illetve ha a gyerek nem méltatlan rá. A méltatlanságba beletartozik, ha nem elvárható módon tanul (bukdácsol, rossz jehgyei vannak), illetve ha saját hibájából nem tartja a kapcsolatot a szülövel. Ilyen esetben a bíróásgra benyújtott kérvény után a tartási kötelezettsége megszünik.

2020. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!