Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előfordulhat olyan, hogy egy...

Előfordulhat olyan, hogy egy buszvállalat átutaltatja magának a büntetést a tudtom és a hozzájárulásom nélkül?

Figyelt kérdés
Egy buszon büntetést szabtak ki nekem, megpanaszoltam e-mailben, de nem foglalkoztak vele érdemben. Úgy döntöttem, hogy egyszerűen nem fogom kifizetni nekik. Kétszer küldtek levelet, hogy nem fizettem ki, és megemelkedett az összeg, de már egy jóideje nem jött újabb levél ezt követően. Lehetséges az jogilag, hogy a tudtom nélkül leemlték a számlámról, és erről én nem kaptam senki részéről sem tájékoztatást?

2020. máj. 28. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már végrehajtási szakba ért a dolog, akkor levehetik a számládról, igen.


Gondolod, hogy elég eldönteni, hogy nem fizeted ki!? :D Vicces vagy.

2020. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt hiszed hogy csak mert nem bizonygatják hogy ki kell fizetned, akkor az ki van fizetve - tévedsz. Majd kapsz róla értesítést, hogy bíróság előtt az ügy, vagy egy behajtó jelentkezik a tartozásért. Most azért nem megy levél, mert ez a szakasz arról szól, hogy a cég hivatalosan jár el az ügyben

Sokkal többet fogsz fizetni, mint a legutóbbi megemel összeg.

De tuti szólni fognak róla hogy mi történik, na meg észre fogod venni ha letiltják a számládról esetleg.

2020. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Molyember ***** válasza:
100%
Ne izgulj, mindenről küldenek levelet, de nekik nem sürgős. Minél tovább vársz, annál magasabb lesz a büntetés, annál jobban járnak. Ennek neked kell utánajárni, itt te vagy, aki futhat a pénze után, nem ők. Hosszú távon nagyon bánni fogod.
2020. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Engem 2007-ben Pesten villamoson megbüntettek, mert nem volt jegyem. (Szegedi látogatóként sokalltam kicsit az árát.) Nem fizettem ki, sosem lett belőle semmi. Bár nekem levelet sem küldtek soha.
2020. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd fogsz csodálkozni, amikor az Intrum justitia, vagy hasonló behajtó cégek rádszállnak, és a büntetés 5-10x-esét fogják behajtani rajtad (inkasszó), büntetés, késedelmi kamat, eljárási díjjal megfejelve....
2020. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5: 4-es vagyok. Ha nekem írod, az kizárt. Már rég elévült.
2020. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked írtam, hanem a kérdezőnek!
2020. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha majd évek múlva jönnek elő valami milliós összeggel, akkor is meg lesz a teljes velük folytatott levelezés, és az ellenőr egyszemélyi szava lesz kettőnk ellen, lévén, a kollegája nem ott volt. Ha arra hivatkoznak, hogy dehát aláírtam, két rendőr lesz rá a tanú, hogy csakis azért, mert azt mondták, ez a hivatalos útvonala a panasztételnek. Kifizetem én a büntetés tízszeresét is ügyvédre, de nekik egy forintot sem ezért.

Nem szükségszerű az utast, engem elhordani, vastagon lehet sáros éppenséggel a másik oldal egynéhány esetben.


A kérdés nem ez volt. Hanem hogy levehették-e már a számlámról maguknak az én tudtom nélkül.

2020. máj. 28. 11:02
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtathatod magadat... aztán majd legfeljebb leülöd! :-DDDD


a konkrét okot miért nem írtad le? Mi nem volt jogos a büntetésben szerinted???

2020. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2020. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!