Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkv csekk, pótdíj?

Bkv csekk, pótdíj?

Figyelt kérdés
Mi van ha nem fizetem be? Kijön a rendőrség és bevisznek? Nincs saját keresetem, nem tudom miből kifizetni, ilyenkor mi van?

2014. aug. 12. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kuporgasd össze zsebpénzből... Kénytelen leszel szülői segítséget igénybe venni, vagy azét, akivel egy háztartásbban élsz. Előbb utóbb felszólítanak, késedelmi kamattal növelik, meg egyebek, és majd kijönnek a végrehajtók, és sokkal értékesebb cuccodat fogják elvinni, mint ami a bünti értéke... Szóval jobb megelőzni ezt.
2014. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizeted be, akkor szépen kamatozik, és nem a rendőrség, hanem a behajtók fognak kimenni. És be fogják hajtani, akár van kereseted akár nincs.


Ha már blicceltél, legalább annyi gerinced legyen hogy a pótdíjat befizeted, amíg "csak" ennyi, ennél már csak több lesz.

2014. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mennyi időnként kamatozik? (Nem volt pénzem bérletre. Iskolaidőben segélyt kapunk és ebben van benne a bérlet.) Szeptember végéig biztos nem tudom befizetni. Pedig két napot mondtak, de igy hohy? Azt hiszik mindenki milliomos?

Vagy lopjak össze annyi pénzt?

2014. aug. 12. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

30 nap után kezd el nőni a pótdíj.


És egyrészt egy jegy 350 forint, másrészt nem kötelező buszozni, lehet gyalogolni is ha nincs pénz/sokallod a jegyet.

2014. aug. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátom, egy havi bérlet árából megvan a használt bringa. Azzal aztán arra és annyit mész, amennyit akarsz. Így nem lesz gondod az ellenőrökkel sem.


A behajtatlan követeléseket a BKK egy idő után behajtócégeknek adja el, akik aztán jogi úton hajtják be a pénzt. Ez lehet banki inkasszó vagy nem létfontosságú ingóságok elárverezése is.

2014. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szoval 30 nap után már 160.000 Ft?

Biztos könnyen beszltek otthonról a puccos lakásotokból....

2014. aug. 13. 07:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha internetre van pénz, akkor még annyira nem lehetsz a csőd szélén.

Gyerekkoromban egyszer engem is megbüntettek, amikor először lógtam :), másra költöttem a zsebpénzt... Anyám befizette és presze jól letolt. utána vettem rendesen...

utána rengetegszer volt olyan bajom a bkv-val, hogy kimaradtak járatok, volt, hogy suli után több, mint 2 teljes órát vártam a minusz 10 fokban a külvárosban a villamosra, és milliószor majdnem elkéstem iskolából/munkából, mert annyira megbízhatatlanok és nem tartják be a menetrendet...

Ezért kompenzálásul néha újra kihagytam azt a bérletvásárlást, és lógtam. Túl drága ahhoz képest, amilyen szolgáltatást nyújtanak. Ugyanakkor ez van, ezt kell szeretni. Ha igénybe vesszük, akkor meg kell fizetni. Ha nem tetszik nem kötelező igénybe venni.

Jó ideje én is inkább biciklivel járok, mert gyorsabb és kiszámíthatóbb.

De mindenhova nem lehet biciklivel menni. Így lyukasztom a drága jegyet. Kivéve ha csak 1-2 megállót megyek. Pár megállóért 350 ft??? Iszonyú rablás, legalább lenne útvonal arányos a díj!!! De ott még nem tartanak... Szóval én is tudomásul veszem, hogy ha nagy ritkán lógni merészelek, akkor benne a pakliban, hgoy megbüntethetnek, és akkor aztán nincs jogom reklamálni, hiába a sok-sok hátrány és kellemetlenség, amit a bkv nekem okozott... Ez van.


Bringázz és gyalogolj sokat inkább, legalább sportolsz!

2014. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Le is lehet dolgozni, egy napnyi közmunka = 5000 Ft.

De ezt el kell intézni, hogy te ezt szeretnéd. Hogy hogyan lehet, hová kell menni, azt nem tudom.

2014. aug. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha aznapra van bérletem. Akkor emnnyit kell fizetni? 2000-et? Vagy az csak diák bérlet esetén van?
2014. aug. 18. 08:07
 10/10 A kérdező kommentje:
(Az otrhonok többségének van interenthozzáférése... Nem kell érte fizetnünk semmit. Ez a Te adódból megy....)
2014. aug. 18. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!