Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tavalyi év tavaszán meggörbíte...

Tavalyi év tavaszán meggörbítettem a gyalogkiséretű targonca villáját, és a cég most akarja behajtani rajtam az okozott kárt. Jogos-e a követelésük?

Figyelt kérdés

A gép eleve egy hulladék, volt hogy magától leállt, emelésnél tovább emelte a raklapot és a maximális magasság elérésénél kiakadt. Nem mindig csinálta, de akkor használhatatlan volt. Ezt tetéztem meg azzal, hogy meggörbítettem a villáját, ami néhány helyen megrepedt. Nem szándékosan okoztam a kárt, a csekély hely miatt kis ívben fordultam, s közben elkezdtem megemelni a villáját, ami beakadt sajnos az állványba, s meghajlott.

Az esetet azonnal jeleztem, de a káresetről nem készült semmiféle jegyzőkönyv, illetve nem írtam alá semmilyen papírt, hogy én okoztam a kárt . Elvileg egy targoncaszerelő megnézte, és elég borsos árat említett meg nekik akkor, kértem, hogy mutassák meg ezt az ajánlatot, de nem történt semmi.

Jogos-e a cég kárigénye így egy év elteltével?



2019. márc. 6. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy jogos, bármit rádverhetnének ennyi erővel.
2019. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha a gépnaplóba a következő gépátvételnél nem volt beírva a hiba, akkor bárki elgörbíthette....
2019. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már eleve nem lehetett volna használni azok miatt amit leírtál.Balesetveszélyes a gép.

Ha rád kenik és levonják,akkor perelhetsz.Más jog nincs a kezedben.

Jegyzőkönyvet kellett volna felvenniük,de csak perelhetsz.

2019. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Beß@szna! Minden biztosítva kell legyen. A munkagép pedig fogyóeszköz. Jól is néznénk ki, ha mindig kifizettetnék, amit borít az ember. Egy paletta készáru több millió forintos kár lenne, amit sohanapján tudnál csak letörleszteni.


Ezek a munkával járó járulékos károk, azaz rezsi, az amortizáció része, amit egy vállalatvezetőnek előre látnia kell, és be kell kalkulálni a működési költségekbe.


Nálunk a gyárkaput cirka kéthavonta kitörte valamelyik hülye, hol az oldalazóval ment ki, és beakadt az oszlop, hol odaadták egy körre valakinek, akinek jogsija se volt, aztán véletlenül hátrafelé indult meg a homlokvillással, és totál keresztül törte a tűzzáró ajtót.


A jet skit meg kentük-vágtuk. Főleg, amikor állandóan kapkodni kellett, mert minden mánazonnal kell tegnapra, bepakolni kipakolni 14 gyártósort egy embernek egy géppel.


Meg a f@$zom! Nálunk ezt megpróbálták volna, abban a pillanatban már leszámol az ember, és átmegy az utca túloldalára a másik gyárba.

2019. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!