Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ismeretlen személy napok...

Ha ismeretlen személy napok óta minden este száguldozik a faluban, azt fel tudom jelenteni?

Figyelt kérdés

A faluban ahol jelenleg tartózkodok valaki napok óta száguldozik és driftel a kis utcákban 1-2 óráig. Lehet valamit tennem? Nem tudom pontosan, hogy ki az. Nagyon hangos is egyébként, de fontosabb, hogy veszélyes. Rengeteg kisgyerek él itt, sok helyen pedig járda sincs, így kénytelenek az út szélén sétálni az emberek. Napközben is volt egy incidens, majdnem árokban kötöttem ki, mert nagyjából 120-as sebességgel kátyús kis úton megelőzött egy személy. Gyanítom esténként is ő szórakozik, de erre nincs bizonyítékom, illetve egyébként sem tudom ki ő. Sajnos nem tudom ilyen helyzetben lehet-e valamit lépni. Ha igen, akkor mit kéne tennem? Feljelentés, bejelentés? És azt hogyan?

Köszönöm előre is a segítséget!



2020. jún. 8. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Fel tudod, de jó lenne, ha legalább a rendszámát tudnád.
2020. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Én hajnali 1-2 között megye jogú városban riadok fel mindig arra, hogy a motorosok húzzák neki az úton, iszonyatos hanggal ... nem kívánom senki halálát, de már várom a percet, hogy egyszer falnak csapódjon és többet ne ébredjek fel rá, mert minden este ez van ... Talán ezekkel is foglalkozhatna a rendőrség.
2020. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen, vége a karanténnak+itt a jó idő, kiszabadultak az ilyesmi (állatok) emberek a kecóból...


Első lépésként: próbáld meg figyelni, hogy ki ez, milyen autó, rendszámot jegyezd meg (egyáltalán mindig ugyanaz csinálja-e)

Második lépés: próbálj meg valami olyan videófelvételt készíteni, hogy veszélyesen közlekedik, száguldozik, stb. tehát ami alapján elhihető, hogy van alapja és nem csak felnyomni szeretnél valakit csak úgy


Na és utána mehetsz jelenteni.


Amúgy ilyen esti járőr nincs a faluban aki úgy néha szétnéz? Rendőr, polgárőr, stb?

2020. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 qkker1 ***** válasza:
Feljelentheted, bár rendszám nélkül nemigazán fog a rend éber őre foglalkozni az üggyel.
2020. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálom megörökíteni. Sajnos nincsen semmiféle felügyelet errefelé.
2020. jún. 8. 18:36
 6/6 anonim ***** válasza:

nemkell feljelenteni

kikell hívni a 112 tárcsázásával a rendőröket,azok majd tetten érik

2020. jún. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!