Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » GDPR szempontból nem nonszensz...

GDPR szempontból nem nonszensz hogy a főnök a PRIVÁT mobilszámomat kiadta más munkatársaknak, sőt külsős ügyfeleknek? Engedélyem nélkül?

Figyelt kérdés

A szám nem céges hanem az én privát mobilom. Evidensen ő, a főnök tudja, én adtam meg neki még az állásinterjú idején. Azon hívott be.

Na de ez nem jelenti azt hogy neki megadom és ő az én engedélyem akár megkérdezésem nélkül akárkinek adogatja tovább. Kolleag külsős kollega akár ügyfél is.

Nem erről szólna a GDPR? Én az adatok KEZELÉSÉRE adtam neki felhatalmazást (vagyis a tárolásra) és nem a megosztásra.



Ja és a privát email címemet is osztogatta de azt pont leszarom, nyitok egy másik gmailt a régit meg nem nézem többé aztán oda lehet írogatni nyugodtan.


Na de a mobilszám az más. Most igényeljek új számot 6000-ért a szolgáltatótól emiatt? lehet ez lesz!


De nem épp erről szólna a GDPR? Hogy amit a főnök csinált a legszigorúbban TILOS?


2020. jún. 10. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

GDPR nélkül is köcsögség.

Ha azt akarja, hogy elérjenek az ügyfelek, munkatársak, adjon céges mobilt!

2020. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Az adatok kezelése értelemszerűen kezelést jelent, nemcsak tárolást. Van egyáltalán céges számod? Ha nincs, akkor mire fel hoztad fel?


Ha ez az egyetlen telefonszám, amin elérhetnek, akkor ez a telefonszám használatos a munkakapcsolatokra, ami munkatársak és ügyfelek bevonását is fedi magában.


Az már más kérdés, ha munkaidőn kívül hívogatnak, de az már asszertív kommunikáció kérdése, hogy megértesd velük, meddől meddig foglalkozol az ügyeikkel.

2020. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Az adatok kezelése értelemszerűen kezelést jelent, nemcsak tárolást."


Na ezért érdemes ide járni! És egy ilyen SZABADLÁBON van ennyi aggyal!


De nem baj megoldom én az ügyet! Holnap megyek a vodáhozk, és finitó a mobilszámnak! Új számom lesz ami titkos, aztán a régit azt lejhet osztogatni akinek akarják.


Majd adnak céges mobilt ha el akarnak érni. Elvégre ők akarnak elérni engem és nem fordítva

2020. jún. 10. 09:37
 4/14 anonim válasza:
100%

Kérdező az adatok kezelése nem jelenti azt hogy akárkinek is továbbadhatja. Senkinek sem adhatja tovább még cégen belül sem, az meg hogy külső ügyfélnek is kiadta még egy polgári peres eljárás alapja is lehet.

Az a legkevesebb hogy ahogy írod is megváltoztatod a számod az újat nem adod meg, és jelzed a főnöknek meddig tart a királysága.


Mondjuk én egy ilyen után simán felmondanék.

2020. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

"Na ezért érdemes ide járni! És egy ilyen SZABADLÁBON van ennyi aggyal!"


Megismertetlek az adatkezelés fogalmával:


"A személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés továbbítás, terjesztés vagy egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve megsemmisítés."


Más megfogalmazásban az adatkezelés alatt az adatokkal lehetséges ÖSSZES műveletet értjük, többek között azoknak a szabályozását is, hogy milyen feltételek mentén adja tovább az adatkezelő az adataidat harmadik személynek. A GDPR egy szóval sem tiltja az adatok továbbítását és megosztását, csak egy szigorú keretrendszert fogalmaz meg, hogy ezt milyen feltételek mentén teheti meg, aminek az egyik legfontosabb kitétele az ügyfél részletes, hiteles tájékoztatása és saját adatai fölötti rendelkezési jogának megadása.


Egy szó mint száz, nagyon könnyen előfordulhat, hogy már beleegyeztél az adataid ilyen formájú kezelésébe, csak lehet már akkor is ilyen felszínes voltál a fogalmak megértésében, mint most.

2020. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

" hogy ezt milyen feltételek mentén teheti meg, aminek az egyik legfontosabb kitétele az ügyfél részletes, hiteles tájékoztatása és saját adatai fölötti rendelkezési jogának megadása.“


Aha!! És ez hol és mikor történt meg? Mert itt én az 1 oldalas munkaszerződésen kívül soha semmit még alá nem írtam és abban erről semmi. Nem írtam alá helyi adatkezelési szabályzatot se GDPR hozzájárulást. Akkor én hol és mikor egyeztem ebbe bele? Dokumentálhatóan írásban?



De mint írtam igazából parttalan a vita mert

a) a főnöknek ehhez nem volt joga és PONT

b) és holnaptól az is mindegy mihez volt joga mert új számom lesz ami titkos. A régi halott számot meg osztogassa csak joggal/jog nélkül

2020. jún. 10. 09:55
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Mondj fel Balázska!
2020. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor én hol és mikor egyeztem ebbe bele? Dokumentálhatóan írásban?"


Miért rajtam kérsz számon olyasmit, amit csak és kizárólag te tudhatsz? Csak szembesítettelek a hülyeséggel, miszerint az adatkezelés csak adattárolást jelentene.


"a) a főnöknek ehhez nem volt joga és PONT"


Kb. ennyi értelme volt akkor kiírni a kérdést is.

2020. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-esnel a pont!!!
2020. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Es Balazska, keletkezett barmi bajod abbol hogy par ember megtudta a szamod?
2020. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!