Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szüleim elváltak, apám a...

Szüleim elváltak, apám a gondozónőjére akar hagyni mindent a végrendeletben, ezt megteheti? Megtámadható a végrendelet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 27. 21:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen megteheti, bárkire hagyhatja, neked csak a köteles rész jár. Bár gondolom nem tartottad vele túlzottan a kapcsolatot.
2016. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

A köteles részre is probal megoldast talalni, h az se nekem es tesomnak jarjon.

Nem tartom vele kb 10 eve, mert alkoholista. Viszont a gondozononek olyan a szerzodese h nem orokolhet semmilyen formaban az ellatottjatol, ezt h tehetik meg megis?

2016. máj. 27. 22:09
 3/28 anonim ***** válasza:

Pereskedni mindig lehet, csak kérdés, hogy milyen lesz annak a kimenetele és, hogy érdemes e. Mondjuk elég fura, hogy Apád olyanra akarja hagyni a dolgait, aki úm. nem a családja. Mi ennek az oka? Nagyon nem mindegy. Ebből én azt tudom leszűrni, hogy akkor nem vagytok annyira jó viszonyban.

Az is lehet, hogy a nő gondoskodik Apádról, cserébe minden rá fog szállni egy nap- erről csinálhattak szerződést is. Ha ez az állás, akkor nem sok eséllyel indulsz majd a bíróságon.

Ha lehet, picit fejtsd ki bővebben.

2016. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%
Alkesz. Értem. Szóval amikor jött a probléma akkor hátat fordítottatok neki-nincs kapcsolat, most meg amikor örökségről van szó, akkor mégis Apa az Apa...Hmm...
2016. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Ha rendelkezik arról, hogy kitagad téged és a testvéredet, akkor a köteles rész sem jár. Egyéb esetben igen.
2016. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
81%
Utolsóval tökéletesen egyetértek! Ment is neki a zöldkéz részemről!
2016. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Egy ceggel van szerzodesben apam, ahol gondozonoket kuldenek ki segiteni. Ez a no jar hozza es segit neki. Én nem tartom apammal a kapcsolatot, de a koteles reszre igenyt tartok. A no ahol dolgozik, a szerzodeseben torveny van ra, h a gondozono az ellatottjaval nem kothet eltartasi, ajandekozasi, oroklesi es semmilyen papirt, sott meg a gondozono csaladtagjaival sem. Ezt megis akkor h csinaljak meg torvenyesen? Ha pl apam eladja a lakasat es a penzt keszpenzben odaadja neki, annak nem lenne nyoma vhol? Fel lehetne jelenteni a not?
2016. máj. 27. 22:16
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
aha.. szóval a pénze kéne igaz? Egyébként azt is simán elintézheti, hogy a köteles részt megússza. Meg csak annyit kell tennie, hogy valakivel megbeszélik, hogy az illető örököl, mondjuk az örökség 10%-áért, így mikor apád meghal, az illető kapja meg a pénzt, amit, a megbeszélt 10% kivételével a gondozónőnek ad. De menj, gondozd te őt, és a probléma meg van oldva. Ne csak a pénze kelljen.
2016. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%
Koncra gyűlnek a martalócok.
2016. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek a 8-assal. Ha kell a pénze, akkor kelljen a gondozása is.
2016. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!