Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van, hogy a rendőrség azt...

Van, hogy a rendőrség azt mondja egy embernek, hogy "ön gyanusított" és, ha beismer, együttműködik kihallgatás után elmehet, ha tagad, akkor fogdába lesz véve és utána le lesz tartóztatva?

Figyelt kérdés

Ha pl egy embert meggyanusít a rendőrség, akkor ha beismer, akkor hazamehet, ha nem ismer be, tagad, akkor fogdába teszik és a letartóztatását kezdeményezik.


Vagy esetleg, ha azt mondják neki, hogy ha beismer ugye hazamehet, a gyanusított beismer és akkor is fogdára teszik és utána mondhatja, hogy nem ezt igérte a nyomozó.


Van-e ilyen? Vagy, ha beismer akkor tényleg hazamehet, nem vágja át a nyomozó?


Arra gondoltam, hogy ha ez igaz, akkor érdemes beismerni, ha nem az ember követte is el, mert akkor lehet hazaengedik. Tulajdonképpen, ha velem ezt csinálnák, akkor azt mondanám, hogy nem én követtem el, de azt írja a jegyzőkönyvbe le, hogy beismerem, én voltam, de azt is írja oda, hogy azért vagyok ilyen beismerő, mert fogdával fenyegetett a nyomozóhatóság. Hadd legyen ez leirva, aztán csak úgy írom alá, de a beismerést tartalmazná. Van egy ilyen taktika.


Különben meg a letartóztatás feltételeiben nincs benne a tagadási különös ok. Ha tagad egy ember, az nem okoz se fogdát, se utána letartóztatást.



2020. jún. 12. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem jellemző, mert tipikusan olyanokat tartóztatnak le simán akiknek már van bűnözői múltjuk és akkor a két letartóztatási ok: megalapozottan feltehető, hogy elrejtőzne (várható kemény büntetés miatt); bűnismétlés.


A bizonyítás meghiúsítása letartóztatási ok nem olyan gyakori, ezt semlegesítené beismerő vallomás. Akkor van ennek csak jelentősége ha pl. ezen kívül csak a megalapozottan feltehető, hogy elrejtőzne (várható kemény büntetés miatt) kényszerintézkedés elrendelési ok állna meg, mert Európai Emberi Jogi Bíróság következetes ítélkezési gyakorlata szerint ez önmagában csak letartóztatásnál enyhébb kényszerintézkedést indokol.


[link]

2020. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Azt mondhatja a rendőr, hogy elítélés esetén enyhébb büntetésre számíthat, ha beismeri azt, amit elkövetett és ezzel nem mond rosszat a rendőr, sőt igaza is van.

De azért, mert valaki nem ismeri be a bűnösségét, az önmagában nem ok sem az őrizetre, sem a letartóztatásra. A letartóztatásnak megvannak a feltételei. Ez nem az.

2020. jún. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!