Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek a 17...

Szülők! Ti megengednétek a 17 éves lányotoknak hogy egyedül vonattal utazzon Nyíregyházáról Miskolcra?

Figyelt kérdés
- Közvetlen járattal ( átszállás nélkül ) történne az utazás. Nyíregyházán feltennék, Miskolcon pedig le is vennék a vonatról szóval csak az út alatt lenne magára hagyva. A vissza út is ugyanúgy történne ( felteszik, leveszik ) Reggel menne, este pedig jönne. Van szerintetek ebben bármi veszély, vagy kockázat? ( A jelenlegi világjárványon kívűl ) Meg tudnátok indokolni a válaszotokat? ( Azért igen/nem mert... )

2020. máj. 21. 21:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Én meg engedném. Végülis nemsokára már nagylány lesz. Kell neki egy kis szabadság és most az hogy egyedül utazik ennyi évesen az semmi.

Én Budapestről Pécsre utaztam el egyedül 17 évesen. Nem lett semmi bajom:)

2020. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már bőven nyugodtan vonatozhat egyedül, még "feltenni-levenni" se lenne muszáj, nem egy magatehetetlen csomag. Ekkora távolságon meg végképp nincs mit aggódni, de ha át kéne szállnia, az se kéne, hogy akadály legyen. Ebben a korban már simán járhat az ember önállóan (vagy barátokkal, de ugye az is felnőtt felügyelet nélkül) más városba ilyen-olyan okból.
2020. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Persze.
2020. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

17 évest feltenni meg levenni...??

Tán még pelenkázzátok is otthon? :-DDD

2020. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
15 évesen egyedül repültem Kanadába, londoni átszállással...
2020. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%

17 éves lányról beszélünk, jesszus. Vannak, akik már általánosban napi szinten vonatoznak egyedül a suli miatt. Ha ennyi önállóságot sem engedtek neki 17 évesen, akkor később nagy gondok lesznek...

Még ha azt kérdezted volna, hogy elengednétek-e a 17 éves lányotokat Szíriába... Akkor meg is érteném.

2020. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, mégis milyen veszélyt vagy kockázatot vizionálsz???

Konkrétan???


Elrabolják az UFO-k menetközben, vagy mi...??

2020. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen szerintem is simán közlekedhet egyedül. Ha a járvány ellenére is mennie kell, akkor is max jófejségből vinném ki az állomásra és hoznám haza, hogy ne kelljen buszoznia kora reggel és késő este. Egyébként szerintem simán mehet, nem kell hozzá felügyelet, meg tudja oldani.
2020. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
Ez max. akkor lenne így "kockázatos", ha többször át kellene szállni, és az érintett személy nem annyira "gyakorlott" az ilyenekben. De egyébként persze, én elengedném, pláne, hogy nem is átszállásos, se semmi, a pár évvel fiatalabbat is simán elengedném. Majdnem nagykorú, durva ilyet megtiltani neki.
2020. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

16 éves koromban egyedül utaztam külföldre, még a '90-es évek elején, nem is szomszédos országba. Útközben lerobbant a mikrobusz, késtem vagy 20 órát. Mobil még nem volt, telefon haza, szülők szóltak nekik, hogy késni fogok. Így is vagy fél napot vártak rám a buszállomáson, ahonnan telefonfülkéből hívtam őket, hogy megjöttem. Kiderült, hogy egy kocsiban ülve vártak rám. Akkor találkoztunk először...

Szóval igen, 17 évesen már elég idős ahhoz, hogy egyedül utazzon. Már ha valaki meg tudja venni neki a jegyet... :D

2020. máj. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!