Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondtak nekem egyáltalán...

Felmondtak nekem egyáltalán ha szóban többször „kirúgtak“ de írásban semmit se kaptam, semmit se írtam alá?

Figyelt kérdés

A kérdés felmondtak-e nekem egyáltalán? A főnök szóban többször „kirúgott“. Közölte ki vagyok rúgva. Nem egyszer.


De írásban semmit se kaptam és semmit se írtam alá. Na most olvasom a jogszabályban hogy a felmondás mindenképp írásban közlendő és a későbbi bizonyíthatóság miatt csak akkor számít közöltnek ha az érintett felek alá is írták hogy átvették.

Én nem kaptam semmit és nem írtam alá semmit.

Ki vagyok rúgva vagy sem?


Az idő ketyeg mert a főnök szerint én jún végéig vagyok, utána „mehetek" mert kirúgott. De papíron semmi!


2020. jún. 18. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted a főnököd felülírja a jogszabályt?
2020. jún. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 LazyJones ***** válasza:
100%
Június végéig átadhatja neked a felmondásodat, ha elvileg addig vagy, de az elsőnek igaza van. Egy főnök sem írhatja felül a törvényeket. Egy dologban viszont, tudtommal tévedsz: csak a közös megegyezésnél kell mindkét fél aláírása, egyoldalú felmondásnál elég csak tanúval igazolni a felmondó nyilatkozat átadását annak a félnek, aki a felmondást megteszi. (Azért szép is lenne, ha valakit nem tudnának kirúgni, mert nem írja alá az erről szóló papírt...)
2020. jún. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az aláírásod nem számít, de ha nem kaptad meg írásban, akkor nem érvényes a felmondás.
2020. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem június végéig szól a szerződésed, akkor kell a papír. Ellenkező esetben igényt tarthatsz a fizetésedre addig, amíg papírt nem kapsz a felmondásról. (Az más kérdés, hogy Magyarországon a munkavállalónak a gyakorlatban semmilyen joga nincs, így nem fogod megkapni.)
2020. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a munkavállalónak a gyakorlatban semmilyen joga nincs"


Ez egyáltalán nem így van. A munkavállalónak vannak jogai, csak nagyon sokan nem élnek velük. Egy ilyen esetben, - feltéve, hogy a kérdezőnek nem lejáró szerződése van - simán el lehet menni a munkaügyi bíróságra és mivel teljesen egyértelmű a történet a munkátatónak ki kell fizetnie a fizetését illetve meg is bsszák.


Ha lejáró határozott idejű szerőzdésről van szó, akkor a "kirúgás" azt jelenti, hogy a munkáltató nem akarja megújítani a szerződést vagyis az utolsó munkanap végével megszűnik a munkáltató-munkavállaló kapcsolat. Ilyen esetben nem kell aláírni semmit, nem jár felmondási idő és semmiféle pénzbeli juttatás sem.

2020. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!