Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell ujjlenyomat a...

Miért kell ujjlenyomat a személyi igazolványhoz?

Figyelt kérdés
Ma új személyit csináltattam és kérdezte az ügyintéző hölgy, akarom-e, hogy tartozzon ujjlenyomat a személyimhez. Megkérdeztem, hogy kötelező-e, mire mondta, hogy nem és én rögtön rá is vágtam, hogy akkor nem szeretném az ujjlenyomatomat is adni. Miért kell ujjlenyomat a személyihez? Tudom, hogy ez már ilyen e-személyi, tehát sokféle adatot tartalmaz(hat), de az ujjlenyomat mégis minek?
2020. jún. 30. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te is leírod a kérdésben nyilvánvalóan nem kell. Viszont lehetőséged van rá, ugyanis az e-személyi lényege az lenne, hogy lehetőséged van minden létező adatodat tárolni rajta. Amennyiben akarod minden egészségügyi adatodhoz hozzáférnek rajta keresztül, ugyanígy ujjlenyomat meg mindenféle azonosításhoz szükséges adat. Ez például azt a célt szolgálja, hogy idővel kiváltható lenne vele az útlevél, ami ugyanígy biometrikus okmány, rajta van az ember arcképe és ujjlenyomata is.
2020. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azonosítás.

Loptál, betörtél, esetleg öltél. Az ujjlenyomat alapján azonosíthatnak.


Vagy reméljük ilyenre sor (sem a fentiekre) nem kerül, de eltűntél és hónapok múlva megtalálnak akkor is megkönnyíti az azonosítást.


Én ezekre gondolok.

2020. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
SOROSTERV!!!!!888
2020. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg bűncselekményt követne el az ember és a rendőrségi azonosításhoz kellene, akkor kötelező lenne ujjlenyomatot adni.


Mivel nem kötelező -véleményem szerint- a bűnöző emberek kapásból nem adnak ujjlenyomatot, de ha egy ügy is volt nekik amiben gyanusított volt valamikor, akkor úgyis ott van a bűnügyi nyilvántartásban az ujjlenyomata.


Érdekes az, hogy ha pl 20 éve vettek tőle ujjlenyomatot akkor ha elkövet valamit és ott hagyja az ujjlenyomatát, a már 20 éve vett ujjlenyomat sok esetben sikertelen azonosítást mutat.

2020. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Az új személyi tartalmaz(hat) digitális adatokat is. Valószínű, hogy az ezekhez való hozzáférés miatt tárolják a biometrikus azonosítót - mint ahogy számítógépek, mobiltelefonok esetében már megszokott dolog, hogy ujjlenyomat-aonosítással férhetünk hozzá az azon tárolt adatokhoz...
2020. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az azonosítás végett.Pl. egyes országokban kötelező,Magyarországon választható.
2020. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!