Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elállási jog több termék...

Elállási jog több termék vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy FULL HD-s TV-m, igazából nincs vele semmi gond, de szeretnék venni egy 4K-s TV-t helyette, beszéltem pár emberrel és sokan azt állítják, hogy nincs is különbség a kettő közt, sokan azt, hogy van, de csak ha az adott dolog amit nézek támogatja a 4K-t.


Két TV közt vacilálok, 200-220 ezerbe kerülnek, az Alzáról rendelném meg, viszont ha nem látok számottevő különbséget, akkor visszaküldeném. Nyilván kis is próbálnám, tehát megnéznék rajta pár filmet, ha bejön akkor megtartanám, ha ne makkor visszaküldeném, elvileg van rá 14 napom, de azt sehol nem látom leírva, hogy a 14 napon belül mennyit lehet használni? Csak mert nem akarom, hogy az legyen, hogy visszaviszem és benyögik, hogy megtudják nézni valahogy, hogy én XY időn keresztül használtam és hogy az már túl sok és max. kevesebbét veszik vissza. Ezt megakartam tőlük is kérdezni, de csak egy robot volt a vonal másik oldalán, lehet már nem dolgoznak pénteken du 4 órakor...


Szóval a lényeg, ha én a 14 napból használom a TV-t 10 napon keresztül, napi 2 film erejéig, akkor ők jöhetnek ilyen dolgokkal, hogy túl sokat használtad a 200 ezres TV-t ezért csak 170-ért vesszük vissza? Mert nyilván akkor max 1 filmet indítanék el rajta, de nem 1 film alapján szeretném eldönteni.



A másik dolog, hogy egyúttal rendelnék más termékeket is, vagyis 1 terméket biztos a másikon még gondolkozom, macerásabb lenne az esetleges elállás, ha csak a TV-t akarom visszaadni a másik terméket nem? (jó mondjuk akkor erre esetleg megoldás, hogy akkor visszaadom azt is)


Mondom még egyszer én ezt tőlük akartam megkérdezni, de most nem elérhetőek, szóval feltettem ide ezt a kérdést, csak hogy tudjam kb. mire számítsak, majd mikor hétfőn felhívom őket.


Ja és futárnak fizetnék készpénzzel, ha nem lesz a jó a TV akkor személyesen visszaviszem, ők is készpénzt fognak adni? Meg akkor azonnal visszaadják a pénzt vagy várni kell rá?


Köszönöm!



2020. júl. 3. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs definiálva, hogy mennyit használhatod. Annyit, hogy el tudd dönteni megfelel-e neked. Nem fognak erre hivatkozni.

Ha több terméket vásárolsz egyszerre akkor is elállhatsz egytől vagy akár mindtől.


30 napjuk van az összeg visszautalására. 99.99%, hogy nem KP-t kapsz hanem utalnak.

2020. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 belapus ***** válasza:

A törvény így fogalmaz: "A fogyasztó csak a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel."

Azt gondolom, napi két film ebbe belefér, de 10 napon keresztül, napi 24 órában való működtetés már nem.Arról viszont fogalmam sincs, hogyan tudná bizonyítani ez utóbbit az áruház ?

Az ellenérték visszatérítése alapból az eredeti fizetési módnak megfelelő fizetési mód, de ettől a vásárló kifejezett hozzájárulása esetén el lehet térni.

Több termék vásárlása esetén akkor érdekes a helyzet, ha nem egy időben kerülnek kiszállításra a termékek.Ilyenkor az utoljára kiszállított termék átvételekor kezdődik a 14 nap.

"...a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget..."

2020. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 3. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!