Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Korábban lezajlott hagyatéki...

Korábban lezajlott hagyatéki targyalásról szoló végzéshez hol lehet hozzajutni?

Figyelt kérdés
Info van a nevekröl es az elhunytról. Nincs infó viszont a hagyatékot végzö jegyzöröl. A hagyatékátadásnak én is részes voltam viszont. Papiron..

2020. júl. 12. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem tájékoztattak az eljárásról?


amúgy..ahol meghalt helyileg az örökhagyó, ott tárgyalták a hagyatéki eljárást. ha ez kisváros, akkor könnyebb dolgod van. kérdezősködj. nagyvárosban ötletem sincs..

2020. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az történt hogy évekre rá követelözéssel álltak elő, a tárgyalason nem voltam ott, megbizott volt ott, aki nem adta oda a vegzést
2020. júl. 12. 19:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Budapest, es a kerület is megvan, gonfolom akkor kerületi önkormányzat...
2020. júl. 12. 19:34
 4/12 anonim ***** válasza:

A közjegyzőtől, ahol a hagyatéki tárgyalás folyt. (Nem jegyző)


Ha "papíron" jelen voltál, akkor kell legyen jegyzőkönyved, illetőleg jogerős hagyatékátadó végzésed, amin rajta van a közjegyző neve és az ügyszám.

Ha nincs ez meg, akkor a MOKK-nál felvilágosítást adnak az elhunyt halálának időpontja, illetőleg utolsó lakóhelye/halálának helye ismeretében.

2020. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyző jogutódját az elhunyt kerületileg illetékes önkormányzata megadja számodra. A jogutódnál kell jelentkezned, és igazolnod, hogy az elhunyt hozzátartozója vagy. Akkor megkapsz minden iratot és indulhat a móka, ha akarod, ha meg vársz akkor is nyomon lehet követni azokat akik

kiforgattak. Aztán vársz, és a kellő időben lépsz, amikor minden papír a kezedben van.

2020. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5+ A banktól is évtizedekre is visszamenőleg meg lehet kapni az irattárból az anyagot.
2020. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te csak akkor kaptál, kaphatsz kezedhez végzést, amennyiben szerepelsz az örökösök listáján. A feltett kérdésed alapján, te ott nem mint örökös voltál jelen, csak mint aki az örökösök részére átadta az elhunyt után megmaradt hagyatékot.

Ezek szerint, ha csak a hagyaték átadásánál közreműködtél, természetes dolog, nem kaptál, nem kaphatsz példányt a végzésből sem.

2020. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

*Te csak akkor kaptál, kaphatsz kezedhez végzést, amennyiben szerepelsz az örökösök listáján.


Meg akkor ha valaki igazolja a származását, és kiderül, hogy az előző közjegyző "minő véletlen" nem kereste az egy szem leszármazottat. Ugyanis a keresésről bizonyíték nincs és ha az illető igazolja magát, hitelesen, akkor bizony ... Mielőtt vétózol, csak szólók: megtörtént eset.

2020. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infokat. Nem voltam ott a hagyateki targyaláson, de örökös vagyok, és a listan is rajta kell hogy legyek. Valakibinteztr helyrttem, mert külföldön voltam, es kapott ra meghatalmazást is. Ennek ellenére nincs a kezemben végzés, ebböl akarok másolatot...
2020. júl. 12. 20:25
 10/12 anonim ***** válasza:

9 Ha letagadtak, hogy nincs tudomásuk más örökösről (ezt szokták előszeretettel csinálni az ilyen "jellembajnokok", akkor nem leszel. Ne lepődj meg a többit majd az ügyvéded, és az illető közjegyző elmondja.

Úhgy hogy pontosan tisztában leszel a dolgokkal..és fogsz tudni lépni.

2020. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!