Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadható-e, ha valaki (a...

Megtámadható-e, ha valaki (a tulajdonossal történt megállapodás alapján)valótlan tartózkodási helyet ad meg "albérlőként" hatósági ügyben azzal a szándékkal, hogy egy harmadik személyt ezzel hátrányos helyzetbe hozzon?

Figyelt kérdés
Kihez lehet fordulni a valós helyzet bizonyítására? Járhat-e következménnyel a tulajdonosra nézve,aki "baráti szívességből" belemegy egy ilyen csalásba? Hatóság félrevezetése?..Kötelezhetőek-e az összejátszó felek a bérleti jogviszony igazolására?

#lakcím-nyilvántartás #albérlői jogviszony #hamis lakcímkártya
2020. júl. 12. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Hogyan tud valaki ezzel egy harmadik személyt hátrányos helyzetbe hozni?


A bérleti jogviszonyt nyilván nem kell igazolni, mert szívességből is odaengedheti lakni magához.

2020. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Amíg „csak“ valótlan lakcímbejelentésről van szó, addig közokirathamisítás, a bejelentkező polgár és a szállásadó részéről is. A bérleti jogviszony lényegtelen, az ott-(nem)-lakás a lényeg.


Ha azonban valami célja is van a valótlan lakcímnek, márpedig mindig van valami célja, akkor lehet szó csalásról, hatóság félrevezetéséről satöbbi.


Szabad bizonyítás van; ilyesmit leginkább tanúk igazolnak.

2020. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, nem jó csalni, mert minden kiderül, és akkor nem akkora bajban leszel mint amiben most vagy, hanem sokkal nagyobba.

A hamis tanúztatást is bünteti a örvény.


Ne szegj törvényt, élj becsületes emberként, sokkal szebbek lesznek a napjaid.

2020. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
*A hamis tanúztatást is bünteti a örvény. Nem árt ha felhívod a barátnők, rokonok figyelmét erre mielőtt felkéred őket "tanunak".
2020. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

2: "Amíg „csak“ valótlan lakcímbejelentésről van szó, addig közokirathamisítás"


Ugyan!

Az a közokirathamisítás, ha én aláírok egy szerződést pl. Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója nevében.

Ha a saját nevemet írom alá, akkor az nem okirathamisítás.

2020. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
De, közokirathamisítás. Az úgynevezett intellektuális közokirathamisítás. A lakcímigazolvány ugyanis közokirat, és aki közreműködik valótlan adat közokiratba foglalásában, az máris elkövető.
2020. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Anonim, köszönöm a válaszodat, én is ilyesmit gondoltam, de NEM ÉN VAGYOK itt a hunyó, sosem élnék ilyen eszközökkel! Egy nagyszülőről van szó,akit úgy próbálnak kiszorítani a szülők a kapcsolattartási jogából, hogy külön élést jelentettek be a Gyámhatóságon, az apa (gondolom "baráti szívességből", vagy pénzért)engedélyt kapott a tulajdonostól, hogy tartózkodási helynek az ő címét adhassa meg.A bakit ott követték el, hogy a tulajdonos házaspár egyikével még azelőtt beszéltem, mielőtt a férje beavatta volna a "trükkbe" (történetesen az édesanyám a sértett, amúgy nagyon jó nagyszülő, akihez ragaszkodnak az unokái)és a hölgy határozottan kijelentette, hogy ilyesmiről szó sincs náluk nincs albérlő. Azóta viszont "összezárnak", a hatóság pedig tudomásul vette a lakcímkártyát. Az a kérdés, hogy a mi oldalunkról ez hogyan támadható. Ezzel Goldmund73-nak is válaszoltam, mert érthető a kérdése.
2020. júl. 13. 18:50
 8/8 hgwell ***** válasza:

lakashasznalat miatt van bejelentes, bejelentett nem alberlo a tarscim pedig amin be van jelentve anyud, az mas cim a gyamhivatalnal.


jol ertettem?

miert akarsz tamadni?


ejnye. eltelt 2ev.

2022. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!