Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokontartási pert indítottak...

Rokontartási pert indítottak ellenem a 2 felnőtt korú lányom, akiket a már 12 éve nem láttam, mivel sem ők és Én sem tartom velük a kapcsolatot, szülői megállapodás alapján. Milyen esélyem van?

Figyelt kérdés
Elváltam.7éve új életet kezdtem lett közös gyermek is. Az első házasságomból született 2lány akik már nagykorúak, de nappali tagozaton tanulnak. Gyermektartást folyamatosan fizettem saját elhatározásomból. Nagykorú lányaim rokontartási pert indítottak ellenem, annak dacára, hogy nem is ismerem őket, több mint 12éve. Mire számíthatok?A lányoknak van ház a fejük felett,továbbra is a jegyzőkönyv alapján jól tanulnak,és a megélhetésüket sem veszélyezteti semmi.Az exem dolgozik és együtt vannak az exem anyukájával,akinek ugyancsak nyugdíja is van.A lányok mindig is ellenem voltak hangolva,de soha nem kerestek,csak bíróság útján,hogy pénz kell nekik.A lányokkal továbbra sem tartom a kapcsolatot,ők sem akarják velem,és itt van a kiskorú gyermekem is.

2013. nov. 4. 12:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

A kapcsolattartás nem csak a szülő dolga hanem a gyerekeké is. Én a helyedben rögtön fellebbeznék a rokontartás per miatt, indokolva, hogy van kiskorú gyermeked, és érdemtelenség miatt nem áll módodban fizetni. Az ok: A lányaid mindig is ellened voltak nevelve, és bár az elején igyekeztél velük kapcsolatot kialakítani, nem kértek belőle. Az elmúlt 12 évben ők sem mutattak semmi hajlandóságot a kapcsolat tartásra.


Rokontartási per bárki el tud indítani, de ez nem jelenti azt, hogy meg is nyeri a pert.

2013. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Az a mondatot ki ne ejtsd a szádon, hogy "ellened voltak nevelve". Annyit mondj, hogy:


- Anyagi helyzeted nem teszi lehetővé a rokontartás fizetését (azt ugyanis nem kell saját megélhetés rovására fizetni!) A kiskorú gyermeked szintén kiváló érv e mellett.

- Hivatkozz érdemtelenségre, hogy a lányok 12 éve nem is próbálták veled felvenni a kapcsolatot. Ha te tudnád esetleg bizonyítani, hogy te próbáltad de ők nem kértek belőled az nagyon sokat nyomna a latba

- Az anyóst szintén felejtsd el, neki ehhez semmi köze. A gyermekek eltartása a két szülő dolga és felelőssége

2013. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Új Ptk-ban szó szerint le van írva, hogy kifejezetten érdemtelenségi ok a kapcsolattartás hiánya.

Szóval, hivatkozz érdemtelenségre, semmi másra nem kell. Az sem számít, ha külső ráhatás miatt nem volt kapcsolattartás, hiszen ez már rokontartás, nem gyerektartás, felnőttről van szó, nem gyerekről.

2013. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Melyik vérmes anyatigris pontozta le mind a 3 hasznos választ?
2013. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Nekem az a történetben, hogy van két lányod, akiket 12 éve nem láttál, és nem is vagy kíváncsi rájuk. Miért? Ők is a te gyerekeid,nem?
2013. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

* Nekem az a furcsa a történekben... (egy szó kimaradt)

Egyébként valóban a gyerekek is kereshetik az apjukat, főleg hogy már egyetemre járnak, de ez azt jelenti, hogy kb. 20 évesek. Akkor a kérdező olyan 8 éves korukban látta és kereste őket utoljára. Ebben a korban a szülő feladata lenne keresni a kapcsolatot a gyerekkel és nem fordítva. Viszont ez nem történt meg. Szóval ti kb. 20 évesen kíváncsiak lennétek arra az emberre, aki gyerekkorotokban felétek sem nézett. Én biztos nem.

2013. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Most had világosítsak fel mindenkit még azt is aki lepontozta a kérdést és problémát. Az anyjuk nem engedte a láthatást 2 éven keresztül. Még fiatal voltam, nem akartam hivatalos ügyekben részt venni, a lányaim nem ismerik az Én oldalamat, csak amit az anyjuktól tudnak. Mivel már nagykorú mindkettő, nem pert kellene indítani, hanem a kapcsolatot felvenni, hogy akarok-e segíteni vagy sem. A sajátjaim soha nem tagadtam meg őket, tanuk is sokan bizonyítják, hogy milyen kifogások és érdemtelen válaszokkal hajtott el az exem a p...ba. Akik lepontoztak csak anyai szempontból figyelik az ügyet, nem magyarázkodom, de tudni kellene a lányaimnak az ÉN verziómat is, miért is pakolt össze az anyjuk és vitte el tőlem Őket. Most mivel van még egy kiskorú lányom új házasságból félnek, hogy nem kapnak semmit az apai részből, de még nem készülök meghalni.
2013. nov. 4. 13:51
 8/19 A kérdező kommentje:
Ami még bosszantó, hogy mikor az exemmel szétmentünk Én megbeszéltem vele, hogy gyerektartás fizetek Önhatalmúlag, amit 5 évente folyamatosan növeltem. Mikor a válásra került a sor, a bírónő mellém állt, ez exemet elmarasztalta a tájékoztatási jogról, hogy mikor, milyen módon neveli a gyermekeimet és bizonyítványtól kezdve a teljes ellátásáról tudatnia kellett volna engem. Ekkor az exem próbálkozott, de a bírónő rászólt, nem most kellett volna 12 év után, hanem amint a lányokat elvitte onnantól kezdve. Nem kértem soha nagy dolgot, csak évente 1db fényképet róluk. Ez 12 év alatt 2 db volt. Lehetne boncolni a hibáimat, de ami miatt szétmentünk, minden okom megvolt rá, hogy ne tekintsek rá, mint odaadó feleség és társ. Hála megtaláltam az igazit és azóta élünk boldogan, ha Ő nem próbálna meg minden áron keresztbe tenni nekünk.
2013. nov. 4. 14:14
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Rokontartás feltételei:


1. Nincs tartásra kötelezhető házastárs - gondolom a lányok nincsenek férjnél

2. Képtelenek a saját maguk eltartására - betegek esetleg? munkaképtelenek?

3. Nem érdemtelen - ha eddig nem is kerestek téged, akkor ez sanszos

4. A kötelezett megélhetését nem veszélyezteti a rokontartás - ha már nem, itt tuti bukik a történet, gondolom nem keresel milliókat, és ott a kicsi gyerek is...


Szóval ne aggódj :)

2013. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Nappali tagozaton tanulnak? Ha igen mindenkép jár valamilyen rokkontartás a múlt nem fogja érdekelni a birót.
2013. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!