Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyanúsítotti idézést kaptam...

Gyanúsítotti idézést kaptam "Btk 166. § Segítségnyújtás elmulasztása" címén, mi történhetett?

Figyelt kérdés

Nem autózok, kizárólag gyalog és tömegközlekedéssel utazok.

A jelenlegi munkahelyemre tiszta erkölcsi bizonyítvány kellett (banki back-office munka) szóval nagyon nem szeretném, hogy ebből nagyobb ügy lenne.


Lehet, hogy tévedésből idéztek be? Nem voltam szemtanúja semmilyen balesetnek mostanában (utána 4 éve volt ilyen, akkor ott helyben tanúvallomást is tettem)


Jövő héten hétfőn kell befáradnom a kapitányságra.



#rendőrség #idézés #segítségnyújtás elmulaszátsa
2020. júl. 23. 11:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

lehet,hogy névazonos vagy valakivel aztán összekeverték a neved valaki máséval

Menj be a rendőrségre és keresd meg a nyomozót aki küldte a papírt és beszélj vele, hogy félreértésről van szó az esetedben

2020. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
*utoljára (automatikus hibajavítás beleszólt...)
2020. júl. 23. 11:35
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Ha azt írják, hogy "fáradj be", olyan nagy baj nem lehet.

Főleg, ha te se tudsz róla.

2020. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

3

Ha gyanúsitotti idézést kap akkor igen nagy bajban van, főleg ha nem csinált semmit és úgy lesz gyanúsitott

Úgyhogy én minél hamarabb befáradnék a rendőrségre és tisztáznám a dolgokat mielőtt rendőrautóval vinnék el a szerencsétlent

2020. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

első: Az a baj, hogy gyakori nevem van, majdnem mint a Szabó János.

negyedik: Azon vagyok, ügyvéd ismerőssel is beszélek ma.

2020. júl. 23. 12:36
 6/30 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges hogy valakivel összekevernek.
2020. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Beszélgess csak az ügyvéddel
2020. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt Neked kell tudni, hogy történhetett - e valami a közelmúltban ahol esetleg továbbmentél anélkül, hogy érdeklődtél volna, hogy valaki segítségre szorul-e.


Attól, hogy Neked nem tűnt fel semmi, még simán a "részese" lehettél olyan eseménynek ahol segítséget kellett volna nyújtanod.


Menj be és kiderül...

2020. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem szeretnéd, ha nagyobb bajod lenne ebből, de ha már gyanúsított vagy, akkor pedig van elég baj.


Ami pedig nekem sántít, az az, hogy nem szokták odaírni, hogy milyen bűncselekményben idéznek, se a szakaszszámát, csak, hogy mikor, kinél, hánykor, gyanúsított vagy (tanú).

2020. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
63%

9 nem irják oda

Csak annyi van odaírva az idézésre, hogy tanúként vagy gyanúsitottként idéz e be a rendőrség ekkori dátumban meg ekkori időpontban, de egyéb infó nincs

Célszerű ügyvéddel menni,főleg akkor ha nem sáros az ember

2020. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!