Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös vagyon-e egy nagyértékű...

Közös vagyon-e egy nagyértékű tv és házimozirendszer, amit a férj hozott a házasságba?

Figyelt kérdés

A férjem egy hónapja meghalt, és az előző házasságából született gyereke konkrétan ki akarja a házat pakolni.

Arra hivatkozik, hogy amit az apja hozott a házasságunkba, azt ő elviheti.


Az ingatlanra haszonélvezetet fogok kapni, mert a férjem a 100%-os tulajdonosa és ez az utolsó közösen lakott lakóhelyünk. Már szerintem emiatt sem vihet a házból semmit sem, mert a ház felszerelési tárgyaira is haszonélvezetet kapok.


Kérdésem: 4 év házasság (és 10 éves együttélés) után a gyerek elviheti-e a 11 éves tv-t például?



2020. aug. 1. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%
Az a baj, hogy az ilyen ingó tárgyak gyakran elszoktak tűnni mire a hagyatéki leltárra sor kerül...
2020. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem fog semmi eltűnni, mivel az ingatlanban élek a férjem halála óta is.

Nem célom a gyerek meglopása sem, ha joga van elvinni a tv-t, akkor viheti, de ha nincs, akkor szeretném továbbts is használni, mint ahogyan eddig tettem a férjemmel együtt.


A házban van néhány olyan dolog, amit az apja hozott a házasságunkba (pl. az említett tv), néhány olyan, amiket én hoztam (pl. fésülködőasztal, varrógép, stb.), és rengeteg közösen vett holmi.


A férjem halálának másnapjám már ott volt a gyerek, hogy vinné ezt meg azt.


A kérdést ezért is tettem fel, hogy van-e ehhez joga? Kapok-e haszonélvezetet a ház berendezési tárgyaira, vagy osztozkodnom kell azokon egy olyan gyerekkel, ako soha nem használta őket, és soha nem lakott ott?

2020. aug. 2. 12:16
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szépen tessékeld ki a gyereket üres kézzel. Várja meg a hagyatéki tárgyalást. Ne hagyd magadat. Csináljatok egy listát, mi van a lakásban.

Ha erősködik, hívhatsz rendőrt.

A kapcsolatotokon nem fog sokat változtatni úgy sem.

2020. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A napi használati tárgyak bizony közös tulajdonná válnak egy idő után
2020. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!