Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apa és anya között nincs...

Apa és anya között nincs megegyezés kihez kerüljön a 3 éves gyermek, mi alapján dönt a blróság ?

Figyelt kérdés
2020. aug. 8. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

"A bíróság nem ítéli a gyereket sem az anyának, sem az apának. Megszűnt a gyermekelhelyezés fogalma."


"A gyerek lakóhelyéről és a gyermektartásról továbbra is meg kell egyezniük, de a gyerekkel lakó szülőt a korábbiaktól eltérően nem illeti többlet jog."


Ha nem tudtok megegyezni akkor bizony felválta lesz itt és ott.

Pár éve módosították a törvényeket miszerint az anya kapja általában, sokan még nem tudnak erről. Amúgy inkább egyezzetek meg, az a gyereknek úgyse lesz jó ha minden nap máshol alszik.

2020. aug. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

1.

Ne írj már ekkora baromságot.

Kérdező, ha anyuka nem drogos, nincs kivetnivaló az életében, akkor általában neki.

A felváltott gyerekelhelyezést csak akkor állapítanak meg, ha a szülők egyeznek meg abban, mert nem jó a gyereknek.

2020. aug. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, tegyük rendbe akkor a fogalmakat:


"gyermekelhelyezés" mint olyan, megszűnt. Az új Ptk. a szülői felügyeleti jog gyakorlása, illetőleg a különélő szülő kapcsolattartása fogalmakat használja. De ez amúgy részletkérdés, mert tartalmát tekintve gyakorlatilag ugyanaz a szabályozandó helyzet és a megoldási módok.


Megegyezés hiányában a bíróság minden körülményt mérlegelve dönt. Az anyának NINCS elsőbbsége, a bíróság mindent megvizsgál, szakértő bevonásával, és annak alapján dönt, hogy mindent egybevetve a gyereknek mi szolgálja jobban az érdekeit. Viszont egy biztos: váltott felügyeletet (tehát egy hét itt - egy hét ott, vagy akármilyen más időszakonkénti, de folyamatos váltakozást) a bíróság nem ítélhet ilyen esetben, mert ez csak akkor lehetséges, ha ebben a szülők ebben kifejezetten megegyeznek. Minden más: tehát egyik szülő kijelölése mint szülői felügyeleti jogot gyakorló, a másik szülő kapcsolattartásának szabályozása, és annak megállapítása, hogy a kijelölt legfontosabb kérdésekben (úgy mint, de nem feltétlenül kizárólag: életpálya, iskola, külföldre költözés, gyerek nevének esetleges változtatása) továbbra is közösen döntenek... Ezek meghatározása tehát - egyezség hiányában - mind a bíróság hatásköre.

2020. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3.

Leírtad azt konkrétan, amit én. Eddig se élvezet soha jogilag elsőbbséget az anya, mégis döntő többségében neki ítélték. Ha adottak a feltételek az anyánál, szinte biztos, hogy neki ítélnek egy pici gyereket.

2020. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, miből szűrted le, mert én nem ezt tapasztalom.


Én úgy látom, hogy amikor megegyezés van, akkor szoktak a gyerekek tényleg döntően (mondhatni kb. 90%-ban) az anyához kerülni.


Amikor pedig nincs megegyezés, és a bíróságnak kell dönteni, akkor mondhatjuk, hogy fele-fele, de talán még kicsit többször apának.


Ennek lehet az az oka, hogy a nők akkor nem akarnak megegyezni, amikor igazából amúgy sem akarják/tudják a gyerekeket ellátni, vagy hogy olyankor nem tudnak megállapodni a szülők, amikor apa is akarja nevelni a gyerekeket, és nem "kész lemondani" róluk... Nem tudom, ez már pszichológiai elemzés, ami nem az én szakterületem, de a gyakorlatban ezt látom. A bíróság abszolút nem ítél döntő többségben az anyáknak, amikor megegyezés hiányában kell döntenie.

2020. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!