Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Urbex Gyula munkássága legális?

Urbex Gyula munkássága legális?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék én szoktam őt nézni és szeretem a videót, csak belegondoltam ennek a jogi hátterébe. Pl van ismerősöm aki bement egy elhagyatott hotelbe pár haverjával és FB Live-ozott onnan (nem csináltak kárt, nem hoztak el semmit, nem is hangoskodtak), 1 hét múlva beidézték a rendőrsége.


Amennyire tudom Urbex Gyula nem kér engedélyt, eleve a videói helyszíneinek több mint felére 100% hogy nem is tudna, meg rengeteg idő lenne. Egyszerűen őt a rendőrség is "elnézi" vagy annyira szerencsés hogy még senki sem jelentette fel? (Bár utóbbit kétlem hisz nagyon népszerű)


2020. aug. 26. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát jogilag a legtöbb eset nem legális, sajnos. Mivel lehet hogy elhagyatott egy épület, de a legtöbbnek attól még van gazdája. És magánterületre belépni engedély nélkül betörésnek számít......persze ha jó céllal mész be nagyon gonosz tulajnak kell lenni hogy feljelentsen ha egy kavicsot sem viszel el onnan.
2020. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából mindennek van gazdája, ha más nem akkor az államra szált ha nem volt örökös.
2020. aug. 26. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 De a lényeg az, hogy magánterület.....
2020. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es, nincs olyan bűncselekmény, hogy betörés. Olyan van, hogy magánlaksértés, de az csak lakáson, illetve lakáshoz tartozó egyéb helyiségekben és bekerített helyeken valósulhat meg. Bár a lakás fogalmát a törvény elég tágan értelmezi (ide tartozhat hotelszoba, lakókocsi és sátor is), egy elhagyatott ipari vagy egyéb objektum egyértelműen nem illik bele, így itt magánlaksértés nem valósulhat meg.


Tény, hogy általában magánterületről van szó, ahova az azzal rendelkező engedélye nélkül nincs joga belépni és ezért pl. vagyonőr onnan eltávolíthatja, akár kényszerrel is. De önmagában a behatolás cselekményét a törvény nem rendeli büntetni.


Kérdező, lehet tudni, hogy a haverodat mivel gyanúsították? Indult büntető- vagy szabálysértési eljárás? Lett további következménye a dolognak? Már csak azért is érdekel, mert én is urbexes vagyok és gyűjtöm a rendőrös sztorikat, amolyan kutatási célból.

2020. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kaptak semmit, gondolom lezárták az ügyet egy figyelmeztetéssel. Az a baj hogy nem haverom csak ismerősöm így nem tudom pontosan.


Az viszont tuti hogy feljelentették vagy bejelentették és mivel a live visszanézhető volt ott volt a bizonyíték.

2020. aug. 27. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!