Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvező eladhat egy...

A haszonélvező eladhat egy ingatlant a tulajdonos beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy földterület a tulajdonomban, aminek édesapám a haszonélvezője. Eladhatja, ha én nem akarom? Ha nem, ebben az esetben élhet felém bárminemű követeléssel?

2020. aug. 28. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eladni a tulajdonodat lehet, ergo a haszonélvezőnek nincs mit eladnia, hiszen neki nem tulajdona az ingatlan.
2020. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még a beleegyezéseddel sem tudja eladni mert nem ő a tulajdonos.

A reménybeli vevő ha van egy csöpp esze akkor csak a tulajdonossal tárgyal.

2020. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A hasznat elvezheti: kiadhatja, hasznalhatja amire akarja (meg amire torveny szerint lehet), de el nem adhatja, mivel nem az ove.
2020. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, persze ez egyértelmű. Amit nem írtam, hogy ezt ő vette nekem befektetési céllal. Igaz, így sem változtat azon, hogy én vagyok a tulajdonos, de gondoltam azért leírom...
2020. aug. 28. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megbízási szerződéssel eladhatja, ha már nagykorú vagy (kiskorúként a gyámügy is beleszólhat), de a papírokat akkor is neked kell aláírni.


Ajándékot vissza lehet követelni bizonyos ideig, lakóingatlannál pedig, ha az ajándékozó utcára kerülne, az ajándékozottnak pedig van másik ingatlana, amiben élhet.

2020. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!